31 maja 2024 10:32

2 czerwca, w godzinach 12.00-15.00, w tyskiej Mediatece odbędzie się ogólnopolska prapremiera kolejnej książki o przygodach kota Cukierka pt.: „Posłuchaj Cukierku”. Zapraszamy wszystkich fanów niesfornego kociaka na wydarzenie pod nazwą: „Mam kota na punkcie Cukierka”, wraz z bliskimi, rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi. To dobra okazja na wspólne świętowanie z książką i z ulubionym bohaterem serii o kocie Cukierku.

Wśród wielu atrakcji tego dnia, przewidziano spotkanie z autorem serii Waldemarem Cichoniem, Dariuszem Wanatem, ilustratorem przygód kotka, a także warsztaty kociej muzyki pod okiem Krzysztofa Nowakowskiego, znanego w kraju i za granicą muzyka i kompozytora pochodzącego z Tychów.

W programie zaplanowano również ogłoszenie wyników miejskiego konkursu plastycznego, zorganizowanego przez partnera akcji Szkołę Podstawową nr 7 w Tychach, wręczenie nagród dla laureatów i wyróżnionych, uroczyste wręczenie nagrody specjalnej Dariusza Wanata, animacje z kocimi wygibasami i malowaniem twarzy w kocie motywy.

Ważnym punktem programu będzie zbiórka karmy dla kociaków z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt, a także edukacyjne rozmowy na temat adopcji, dokarmiania i pomocy bezdomnym kotom, prowadzone przez Wolontariat przy Schronisku dla Zwierząt w Tychach.

Na wydarzenie zapraszają: Urzędu Miasta Tychy wraz ze współorganizatorami: Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Centrum Kultury i partnerami: Wydawnictwem Żwakowskim, Szkołą Podstawową nr 7, MOSiR Tychy, Miejskim Schroniskiem dla Zwierząt, Wolontariatem przy Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Tychach.


W przyszłym roku w Tychach planowane jest otwarcie miejskiego szlaku kota Cukierka, którym będą mogli podążać miłośnicy książkowej serii. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.