Aktualności

Tyski etap Tour de Pologne

04.08.10

Dziś, od wczesnych godzin rannych, przed Urzędem Miasta w Tychach powstawało miasteczko rowerowe. Setki mieszkańców Tychów i dziennikarze obserwowali przygotowania kolarzy do startu w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich.

Remont ul. Katowickiej

03.08.10

MZUiM w Tychach informuje, że rozpoczyna się remont nawierzchni ul. Katowickiej na odcinku długości 900 m od mostu nad rzeką Mleczną do posesji nr 193.W trakcie robót ruch prowadzony będzie wahadłowo. Prace, zgodnie z harmonogramem powinny rozpocząć się 5 sierpnia i zakończyć do 20 sierpnia. Remont wykona firma "Drogopol" z Katowic. Za utrudnienia przepraszamy.

Gratulacje z Parlamentu Europejskiego

02.08.10

Małgorzata Handzlik, Poseł do Parlamentu Europejskiego, pogratulowała naszemu miastu zajęcia piątego miejsca w „Rankingu Samorządów” pod względem efektywności wykorzystania funduszy unijnych.

Bezpłatne poradnictwo prawne w Tychach

02.08.10

W Tychach działa Punkt Poradnictwa Otwartego w którym można skorzystać z porad eksperta.

Apel IPN

30.07.10

W niedzielę, 1 sierpnia w 66. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, o godz. 17.00, na polecenie Wojewody Śląskiego, na minutę zostaną włączone syreny alarmowe.

UNIKATOWE TYCHY

28.07.10

W Tychach, za pieniądze unijne, w 2011 roku powstanie szlak kulturowy pn. „Od socrealizmu do postmodernizmu czyli unikatowe Nowe Tychy”.

Wpis do księgi kondolencyjnej Suwałk

28.07.10

Marek Moś, dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy „AUKSO” dokonał wczoraj, 27 lipca w Suwałkach, w imieniu własnym, orkiestry oraz Samorządu i Prezydenta Miasta Tychy, wpisu do księgi kondolencyjnej wystawionej w Urzędzie Miasta Suwałk po śmierci prezydenta - Józefa Gajewskiego.

Konsultacje projektu uchwały

28.07.10

Prezydent Miasta Tychy informuje o rozpoczęciu w dniu 26 lipca br. konsultacji projektu uchwały w sprawie szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji. Konsultacje będą trwały do 9 sierpnia 2010r.

Dodatkowe połączenia autobusowe dla uczestników Festiwalu im. R. Riedla

28.07.10

Podczas najbliższego weekendu w Chorzowie odbędzie się kolejny Festiwal im. Ryśka Riedla. Wzorem ubiegłego roku, Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach, dla osób, które będą brały udział w Festiwalu w Chorzowie, zaplanował ułatwienia w powrocie z tej imprezy do Tychów w nocy z piątku na sobotę (30/31.07.2010r) oraz z soboty na niedzielę (31/1.08.2010 r.). Dodatkowe autobusy będą odjeżdżać z przystanku "Chorzów AKS" (nieopodal Centrum Handlowego Carrefour) w godzinach 0:45, 1:15 i 1:45.

Tour de Pologne w Tychach

26.07.10

W Tychach, 04 sierpnia, rozpocznie się IV etap Tour de Pologne, na trasie Tychy - Cieszyn. Jest to impreza prestiżowa dla miasta i okazja dla mieszkańców na spotkanie najlepszych światowych kolarzy właśnie w Tychach. W Tychach bowiem organizatorzy wyścigu TdP, Lang Team, będą chcieli pokazać wyścig "od kuchni". Dlatego zapraszamy wszystkich do zobaczenia organizacji miasteczka rowerowego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×