Miasto

Dawny budynek telekomunikacji przy al. Jana Pawła II - zimowy plener
Umowa na projekt adaptacji budynku przy ul. Orzeszkowej 15 w Tychach podpisana
7 lutego 2024 11:04
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych zawarł umowę z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Adaptacja części budynku biurowego położonego przy ul. Orzeszkowej 15 i al. Jana Pawła II 40 z przeznaczeniem na lokale mieszkalne”. Projekt ma być gotowy do listopada 2024 roku.
Realizacja z Budżetu Obywatelskiego - zadaszenie przy Jaroszowickiej 100
Zbieramy wnioski do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok
7 lutego 2024 11:04
Od 22 stycznia można złożyć wnioski do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Nowy formularz dostępny jest na stronie razemtychy.pl. Do wydania jest łącznie 5 milionów złotych.
Węzeł Wartogłowiec
W piątek utrudnienia w ruchu na DK 44 i DK 1
7 lutego 2024 10:05
W piątek 9 lutego w godzinach 11.00 - 15.00 będą występować utrudnienia w ruchu na DK 44 - na odcinku Tychy - Bieruń oraz na DK 1 w kierunku Pszczyny. Związane jest to z zaplanowanym protestem rolników i przejazdem kolumny pojazdów rolniczych (ok. 50 pojazdów).
Autobus linii W na al. Niepodległości
Na autobusach liczby zamiast liter
7 lutego 2024 9:02
3 linie autobusowe, których trasy przebiegają przez Tychy i Bieruń, zmienią swoje oznaczenia. Od 24 lutego litery L, R i W zostaną zastąpione kolejno liczbami 565, 514 i 531. Do wprowadzenia tej modyfikacji jest jeszcze sporo czasu, ale akcja informacyjna, dzięki której pasażerowie mają się o tym dowiedzieć, już się rozpoczyna.
Nagroda - pin Tyskiej Gali Kultury
Zgłoś swojego kandydata do nagrody prezydenta miasta w dziedzinie kultury!
6 lutego 2024 11:59
Do 1 marca 2024 roku trwa nabór wniosków do nagrody prezydenta miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury w Tychach.
Teatr na Placu Baczyńskiego
Tyskie Inicjatywy Kulturalne 2024 - ruszył nabór wniosków
5 lutego 2024 12:37
Do 21 lutego można zgłaszać propozycje projektów w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Celem Tyskich Inicjatyw Kulturalnych jest wzbogacenie miejskiej oferty kulturalnej, zapewnienie mieszkańcom Tychów warunków do rozwijania własnych talentów i zainteresowań z obszaru kultury i sztuki oraz aktywizacja społeczności lokalnej w życie kulturalne miasta.
Śladami liter. Dla dzieci o Tychach
Śladami liter. Dla dzieci o Tychach
5 lutego 2024 11:59
To najnowsze wydawnictwo miasta Tychy, które zachęca wszystkich najmłodszych tyszan do alfabetycznej wędrówki po mieście.
przystań wypożyczalni sprzętu wodnego na Paprocanach - ujęcie z drona
Konsultacje społeczne w sprawie kąpielisk
1 lutego 2024 11:43
Od 1 do 14 lutego trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie wykazu kąpielisk oraz ustalenia sezonu kąpielowego na terenie Gminy Miasta Tychy na rok 2024.
Najpiękniejsze tyskie witryny świąteczne nagrodzone
Najpiękniejsze tyskie witryny świąteczne nagrodzone
31 stycznia 2024 12:13
Do 11 stycznia tyscy przedsiębiorcy mogli zgłaszać się do miejskiego konkursu na „Najpiękniejszą witrynę świąteczną”. Jury wyłoniło trzy zwyciężczynie: Katarzynę Muchę prowadzącą artystyczną pracownię krawiecką "Kolorowy Świat Katarzyny", Mirellę Długajczyk prowadzącą kwiaciarnię F. H Mirdekor oraz Monikę Musik - Milińską prowadzącą pracownię cukierniczą "Upiekło mi się!".
Tychy - ujęcie z drona
Zostaw 1,5% w Tychach!
30 stycznia 2024 11:54
Zbliża się czas corocznych rozliczeń, a wraz z nim dylemat komu przekazać ustawowe 1,5%? Miasto Tychy od początku stycznia aż do 30 kwietnia prowadzi kampanię pn. „Zostaw 1,5% w Tychach”. Ma ona na celu jasny komunikat dla wszystkich tyszan – wasze wsparcie może zostać „w mieście”.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.