Miasto

Parking wielopoziomowy przy Dworcu PKP
Zmiana cennika Park&Ride
12 marca 2024 12:33
Od 1 kwietnia 2024 roku Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wycofuje bilety kolejowe Taryfy Pomarańczowej, dzięki którym kierowcy korzystający z parkingów wielopoziomowych typu Park&Ride mogli przez pierwsze 12 godzin parkować samochody bez konieczności wnoszenia opłat.
podpisanie dokumentów
Projekt „Fundusze dla klimatu-Sieć Doradców NGO”
12 marca 2024 11:50
Trwa nabór uzupełniający doradczyń i doradców w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich na projekty społeczne oraz inwestycyjne służące ochronie środowiska, mitygacji i adaptacji do zmian klimatu. — zgłoszenia przyjmowane są do 31. marca 2024 r. Nabór prowadzony jest przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych w ramach projektu “Fundusze dla klimatu - Sieć Doradców NGO”.
Książki dla tyskich placówek
Książki dla tyskich placówek
11 marca 2024 11:14
W najbliższych dniach do tyskich placówek trafią książki, w których rodzice, nauczyciele, psycholodzy i pedagodzy znajdą praktyczne wskazówki na temat wielu ważnych problemów: w jaki sposób tworzyć silną więź i budować relacje z dziećmi, jak przezwyciężać problemy wynikające ze współuzależnienia, jak radzić sobie z ryzykiem cyberuzależnień. Publikacje zostały zakupione w ramach realizacji „Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2024”.
Kontrole pieców w Tychach
Kontrole pieców w Tychach
8 marca 2024 10:22
Trwają kontrole kotłowni w domach jednorodzinnych. Przedstawiciele Urzędu Miasta wraz ze Strażą Miejską sprawdzają, czy zainstalowany kocioł spełnia odpowiednie normy oraz czy został wymieniony w terminach określonych w Uchwale Sejmiku Województwa Śląskiego (tzw. Uchwała antysmogowa).
Śląska Jesień Gitarowa z dotacją
Śląska Jesień Gitarowa z dotacją
7 marca 2024 17:28
Tegoroczny XIX Międzynarodowy Festiwal "Śląska Jesień Gitarowa" wraz z Konkursem im. Jana Edmunda Jurkowskiego otrzymały dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Muzyka". Kwota dofinansowania wynosi 168 000 zł, a wniosek Miejskiego Centrum Kultury w Tychach otrzymał drugą najwyższą przyznaną liczbę punktów.
Warsztaty dla tyskich nauczycieli, pedagogów, psychologów i wychowawców
Warsztaty dla tyskich nauczycieli, pedagogów, psychologów i wychowawców
7 marca 2024 16:47
Fundacja Pomocy Dzieciom "Ulica" przeszkoli tyskich nauczycieli, pedagogów, psychologów i wychowawców. Dziś Maciej Gramatyka pełniący funkcję prezydenta Tychów i Adrian Kowalski prezes fundacji podpisali umowę na realizację dwóch cyklów szkoleń w ramach autorskiego programu fundacji Skilful Group. 
Budynek Urzędu Miasta Tychy i okalający go Park Miejski Solidarności z drona
Dyżur podatkowy dla tyszan
7 marca 2024 11:04
W dniach 14 marca i 18 kwietnia w godzinach 14.00 -17.00 pracownicy Urzędu Skarbowego udzielać będą odpowiedzi na pytania mieszkańców w sprawie zeznań podatkowych.
Wyrok NSA korzystny dla Tychów
Wyrok NSA korzystny dla Tychów
5 marca 2024 13:11
Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził możliwość prowadzenia domu pomocy społecznej w Kobiórze bezpośrednio przez miasto Tychy. Tym samym oficjalnie zakończył się spór z Urzędem Wojewódzkim w Katowicach.
Rusza trzecia edycja Nagrody Korczaka
Rusza trzecia edycja Nagrody Korczaka
5 marca 2024 11:14
Znamy już harmonogram tegorocznej Nagrody Korczaka organizowanej przez Uczelnię Korczaka w Warszawie i wręczanej osobom i instytucjom, które dbają o wzmacnianie praw dzieci i młodzieży, działając w edukacji, systemie zdrowia i opieki społecznej, organizacjach pozarządowych i lokalnych społecznościach. Kryształowe serca, które są symbolem Nagrody trafią w ręce laureatów 17 maja w Muzeum Polin w Warszawie. Kandydatki i kandydatów do Nagrody można zgłaszać do 10 kwietnia.
Zgłoś swojego kandydata do nagrody prezydenta miasta w dziedzinie sportu
Zgłoś swojego kandydata do nagrody prezydenta miasta w dziedzinie sportu
29 lutego 2024 14:57
Do 12 marca 2024 roku trwa nabór wniosków do nagrody prezydenta miasta w dziedzinie sportu. Przyjmowane są zgłoszenia kandydatów, którzy wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami sportowymi, szczególną aktywnością sportową w minionym roku lub za całokształt dokonań w dziedzinie sportu.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.