Aktualności

Cykl imprez na lato
Cykl imprez na lato
8 kwietnia 2022 13:17
Zamiast dwudniowej formuły Święta Miasta, w tym roku przygotowano dwa cykle muzyczne dla mieszkańców Tychów: Muzyczne Wieczory nad Jeziorem oraz Wakacyjny Muzycznik - koncerty muzyki kameralnej o zróżnicowanej tematyce i edukacyjnym charakterze.
Warsztaty profilaktyczne w tyskich szkołach
Warsztaty profilaktyczne w tyskich szkołach
8 kwietnia 2022 11:13
W środę 6 kwietnia br. w tyskich szkołach podstawowych rozpoczął się cykl profilaktycznych warsztatów dla uczniów klas IV i V o tematyce: cyberprzemocy i samoakceptacji. Do projektu zgłosiło się 105 klas z 18 szkół, a udział w nim weźmie ponad 2000 uczniów.
Złote i diamentowe gody tyskich seniorów
Złote i diamentowe gody tyskich seniorów
60 par małżeńskich z Tychów świętowało dziś złote i diamentowe gody podczas uroczystości w Urzędzie Miasta. Medale, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, wręczył tyszanom zastępca prezydenta Tychów – Igor Śmietański.
Obwieszczenie Wojewody Śląskiego
Obwieszczenie Wojewody Śląskiego
7 kwietnia 2022 11:24
Wojewoda Śląski wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji towarzyszącej budowie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu na terenie województwa śląskiego.
Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet
Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet
7 kwietnia 2022 10:41
Straż Miejska zaprasza na bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia rozpoczynają się 24 kwietnia i odbywać się będą w każdą sobotę w godzinach 11.00 - 13.00.
Gala Złotych Masek 2022
Gala Złotych Masek 2022
6 kwietnia 2022 14:51
11 kwietnia o godz.: 18:00 na scenie Teatru Małego w Tychach odbędzie się Gala Złotych Masek oraz spektakl „Kto nas odwiedzi” w wykonaniu Jadwigi Jankowskiej–Cieślak i Jana Peszka.
Badania tyskich stref parkingowych
Badania tyskich stref parkingowych
6 kwietnia 2022 9:59
W Tychach trwają badania, które pomogą wskazać kierunki rozwoju miejskiej polityki parkingowej. Już w najbliższy czwartek (7 kwietnia), eksperci wyjdą na miasto, by spotkać się z osobami odwiedzającymi strefy płatnego parkowania i poznać ich opinie.
Stary budynek w nowej odsłonie
Stary budynek w nowej odsłonie
4 kwietnia 2022 15:01
Obiekt przy ul. Edukacji 11a, w którym znajdują się m.in. szkoła, przedszkole, Centrum Integracji Społecznej, Klub Seniora, Tyskie Centrum Wolontariatu, przeszedł gruntowną renowację.
Uwaga na oszustów
Uwaga na oszustów
4 kwietnia 2022 12:54
Tyskie służby mundurowe ostrzegają przed oszustwami i wyłudzeniami, które mogą wystąpić w związku z aktualną sytuacją w Europie i wojną w Ukrainie. Na oszustwa narażone są zwłaszcza osoby starsze.
Tężnia już działa
Tężnia już działa
1 kwietnia 2022 11:56
Po zimowej przerwie, w piątek 1 kwietnia, została uruchomiona tężnia solankowa w Rodzinnym Parku bł. Karoliny. Mieszkańcy mogą już korzystać ze zdrowotnych walorów solnego aerozolu.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.