Tychy to jedno z największych miast województwa śląskiego, leżące w jego centrum. To tu krzyżują się główne szlaki komunikacyjne – Warszawa-Cieszyn oraz Kraków-Wrocław. Dodatkowym atutem jest nieduża odległość od dwóch portów lotniczych w Pyrzowicach i Balicach – zaledwie godzina jazdy.

Ale Tychy to przede wszystkim zieleń – parki, skwery i historyczne lasy książąt pszczyńskich, słynące z niezwykłego bogactwa fauny i flory stanowią ponad połowę powierzchni miasta. Na jednego mieszkańca miasta przypada 172 m2 terenów zielonych i 7,2 m2 zieleni miejskiej. Mnogość plenerów, a także bliskie położenie Jeziora Paprocańskiego i wielu stawów, stanowią idealne warunki do odpoczynku, wytchnienia i relaksu w pięknych „okolicznościach przyrody”.

Liczne ścieżki rowerowe, leśne trakty, siłownie plenerowe i place zabaw dla dzieci sprzyjają czynnemu wypoczynkowi, są miejscem na spacery, ćwiczenia, wypady rowerowe, jazdę konną, nordic walking i wiele innych form aktywności.

Tychy słyną z najstarszego browaru produkującego od XVII wieku najlepsze piwo w Polsce. Tyskie Browary Książęce zapraszają nie tylko na degustację, ale też na zwiedzanie murów swojego zabytkowego kompleksu.

Do zwiedzania zachęca też Browar Obywatelski - na jego terenie można podziwiać XIX-wieczną architekturę. Tam również odbywają się liczne imprezy kulturalne.

Do innych ciekawostek architektonicznych należy unikalny przykład budownictwa socrealistycznego jakim jest osiedle Anna.

Do zalet miasta zaliczymy również utworzenie Tyskiej Podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która skupia inwestycje 50 przedsiębiorstw i zatrudnia ok. 11 tys. osób.

Powstanie nowoczesnego Stadionu Miejskiego, spełniającego europejskie standardy, mieszczącego 15 tys. osób jest kolejnym punktem na inwestycyjnej mapie miasta. W następnej kolejności do tyskich atrakcji dołączyły Mediateka i nowoczesny Wodny Park Tychy.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.