15 lipca 2015, 15:23:29

Miasta partnerskie Tychów to włoskie Cassino, dzielnica Berlina Marzahn-Hellersdorf oraz szwedzkie Huddinge oraz - od 2020 r. - niemieckie Oberhausen.

 

W 2009 roku z okazji 75-lecia nadania Tychom praw gminy miejskiej odbył się Festiwal Miast Partnerskich.

Podczas Festiwalu mieszkańcy mogli uczestniczyć w prezentacjach bibliotecznych, a także w degustacjach, które miały miejsce w tyskich restauracjach. Towarzyszyła im specjalna oprawa – muzyka na żywo, stroje regionalne. W czasie Dni Tyskich miasta partnerskie zaprezentowały swoje stoiska. Chętni mogli wziąć udział w przyspieszonym kursie językowym, w konkursach plastycznych oraz w warsztatach tanecznych.

Dzięki Festiwalowi Miast Partnerskich tyszanie mogli zapoznać się z kulturą i obyczajami naszych partnerów, poznać strukturę ich miast, a także ich kuchnię, zwyczaje i mentalność.

Miasta Partnerskie

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×