25 maja 2023 14:09

W niedzielę 28 maja odbędzie się pierwszy z cyklu koncertów na fortepianie plenerowym na Placu Baczyńskiego. W ramach spotkań pod nazwą "Poznaj różne oblicza fortepianu" zaplanowano siedem koncertów, które odbywać się będą w niedzielne popołudnia od maja do końca sierpnia.

Na pierwszy koncert „Show Przy Fortepianie” zaprosi tyską publiczność Adam Snopek. Artysta znany jest z żywiołowych spektakli muzycznych, do których aktywnie wciąga publiczność. Jego autorski program nosi nazwę Od Bacha do AC/DC, czyli o muzyce na wesoło. Pianista z wielkim humorem i dystansem podchodzi do największych przebojów wszelkich gatunków.

Adam Snopek to artysta wykształcony absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach i laureat I Nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej.

W kolejnych miesiącach przy plenerowym fortepianie zasiądą Grzegorz Tarwid, duet Dombrova Piano Duo, Klaudiusz Jania, Łukasz Szubski, Marcin Wielgat, Jan Kanty Mikosz i Jakub Mariańczyk. Usłyszeć będzie można zarówno klasykę, jak i aranżacje współczesnych przebojów muzyki rozrywkowej.   

Fortepian plenerowy - maj sierpień 2023 | Plac Baczyńskiego

28 maja | g. 17.00

Adam Snopek, Show przy fortepianie, "Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło

11 czerwca | g. 17.00

Dominik Strycharski (flet i elektronika) & Grzegorz Tarwid (fortepian)

Koncert w ramach XII Tyskiego Festiwalu Performance

25 czerwca | g. 17.00

Dombrova Piano Duo "Od Moniuszki do Nirvany - fortepian na cztery ręce"

9 lipca | g. 17.00 

Klaudiusz Jania, "Tribute to Wodecki"

23 lipca | g. 17.00 

Łukasz Szubski, "Piano Best Covers"

6 sierpnia | g. 17.00 

Andrzej Zieliński (gitara, wokal) & Marcin Wielgat (fortepian)

Standardy bluesowe i rockowe

27 sierpnia | g. 17.00 

Jakub Mariańczyk i Jan Kanty Mikosz, Koncert muzyki polskiej solo i na cztery ręce

fot. MCK Tychy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.