Aktualności

170 milionów na komunikację w Tychach

05.01.17

Zakup ponad 50 nowoczesnych autobusów, mikrobusów, trolejbusów, elektrobusów, pojazdów serwisowych do obsługi taboru autobusowego, pojazdu pogotowia technicznego oraz przebudowę zaplecza zajezdni autobusowej PKM i budowę sieci trakcji trolejbusowej planują zrealizować w najbliższych latach Tychy.

RPWiK uruchomiło Internetowe Biuro Obsługi Klienta

05.01.17

RPWiK w Tychach uruchomiło dla swoich klientów i-BOK, czyli bezpłatną usługę internetową umożliwiającą skorzystanie z opcji e-odczytu i e-faktury, dostęp do aktualnych informacji dotyczących konta - rozliczeń, analiz, prowadzonych spraw, wiadomości SMS oraz dokonywanie płatności elektronicznych.

"Decydujesz, pomagamy" - nabór zgłoszeń trwa

03.01.17

Ruszyła II edycja programu „Decydujesz, pomagamy”, w ramach którego aż 150 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych otrzyma łącznie 750 000 zł na realizację projektów skierowanych do lokalnych społeczności.

Nowa siedziba Miejskiego Konserwatora Zabytków

03.01.17

Od 2 stycznia br. biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w Tychach mieści się w budynku Balbina Centrum przy ul. Barona 30, pok. 309.

Nieodpłatna pomoc prawna w Tychach

02.01.17

W roku 2017 będzie funkcjonować pięć punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, które będą usytuowane w tych samych miejscach, co w roku 2016. Zmianie ulegną godziny, w jakich udzielane będą porady prawne.

XXVI Tyskie Wieczory Kolędowe

02.01.17

Od 7 do 14 stycznia 2017 odbędzie się kolejna, XXVI edycja Tyskich Wieczorów Kolędowych - festiwalu celebrującego tradycję wspólnego kolędowania.

Tychy chcą wybudować dom pomocy społecznej

29.12.16

Dziś (29.12) w Katowicach podpisano list intencyjny pomiędzy Archidiecezją Katowicką Kościoła Rzymskokatolickiego, reprezentowaną przez ks. Prof. Dariusza Walencika, a reprezentującym Miasto Tychy - prezydentem Andrzejem Dziubą, dotyczący sprzedaży nieruchomości w Kobiórze przy ulicy Promnickiej 53.

Powstanie ścieżka rowerowa z Tychów do Bierunia

29.12.16

Przetarg na opracowanie projektów budowlano-wykonawczych dla zadania pn.: "Rozbudowa ul. Oświęcimskiej na odcinku od ul. Serdecznej w Tychach do ul. Homera w Bieruniu" został już ogłoszony przez MZUiM w Tychach.

Będą specjalne pociągi na Sylwestra

29.12.16

Mieszkańcy Śląska i Zagłębia, którzy planują zabawę sylwestrową poza swoim domem będą mogli skorzystać ze specjalnej, sylwestrowej oferty Kolei Śląskich. Z samych Katowic w ciągu 10 minut w trzech różnych kierunkach wyjadą nocą trzy pociągi.

Orszak Trzech Króli w Tychach

28.12.16

W piątek, 6 stycznia, ulicami naszego miasta przejdzie V Tyski Orszak Trzech Króli. Tego dnia Trzej Królowie poprowadzą wielobarwne orszaki do Betlejem. Monarchowie wyruszą w drogę konno i w lektyce.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...