Aktualności

Nowe światło w Tychach – tysiące lamp i słupów do wymiany

15.02.17

Tychy chcą zmodernizować system oświetlenia ulicznego w mieście. Miasto planuje niebawem ogłosić przetarg na wykonanie projektu modernizacji oświetlenia. Po zakończeniu inwestycji na niemal wszystkich ulicach, chodnikach czy parkach będzie nie tylko nowoczesne, ale też energooszczędne oświetlenie.

Alarm smogowy

15.02.17

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców stanem powietrza w Tychach poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje nt. osób najbardziej narażonych na działanie pyłu zawieszonego oraz gdzie można sprawdzić aktualny poziom zanieczyszczenia powietrza i prognozę jakości powietrza na kolejną dobę.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

14.02.17

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o modernizacji oświetlenia miejskiego i naborze wniosków do budżetu partycypacyjnego na 2018 r.

Konsultacje dot. ul. Serdecznej, Potoku Tyskiego, Potoku Nowotyskiego i linii kolejowej w Tychach

13.02.17

Informacja o wyłożeniu do publicznego wglądu i dyskusji publicznej nad projektem projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie: ul. Serdecznej, Potoku Tyskiego, Potoku Nowotyskiego i linii kolejowej w Tychach.

Zmiany organizacyjne w Bibliotece Głównej przy al. Piłsudskiego 16

13.02.17

W związku z reorganizacją Biblioteki Głównej w Mediatece od 13 lutego nastąpią zmiany organizacyjne w jej funkcjonowaniu.

Nowe połączenie drogowe w dzielnicy Mąkołowiec

10.02.17

W dzielnicy Mąkołowiec trwa budowa nowej drogi pomiędzy ulicami Kruczą i Przepiórek.

Zmiany w ofercie EKO bilet

09.02.17

We wspólnej ofercie Kolei Śląskich, KZK GOP i MZK Tychy nastąpiła istotna zmiana – dodano dwa bilety o krótszym czasie obowiązywania i niższej cenie: 12-godzinny za 24 złote i 6-godzinny za 16 złotych. Do oferty dołączył również dołączył MZKP Tarnowskie Góry.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

07.02.17

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o nowej siedzibie Prokuratury Rejonowej w Tychach i biletach na Mistrzostwa Europy U21.

Jak prawidłowo palić węglem? Zapraszamy na pokaz

02.02.17

Główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest "niska emisja", czyli spaliny pochodzące z kotłów i pieców na paliwa stałe w gospodarstwach domowych. Jednak nawet posiadając stary piec i węgiel niskiej jakości lub drewno możemy ogrzewać w sposób bardziej ekologiczny.

Sprzedaż biletów na UEFA EURO U21 2017 ruszy 21 lutego

01.02.17

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że otwarta sprzedaż biletów na mecze Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 2017 wystartuje 21 lutego br. i będzie prowadzona za pośrednictwem strony internetowej bilety.u21poland.com. Na 21 spotkań turnieju udostępnionych zostanie łącznie ok. 330 tys. wejściówek.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...