Aktualności

Porozumienie dla zielonej energii

20.10.20

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

20.10.20

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

19.10.20

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Koronawirus - zmiany w funkcjonowaniu stref żółtych

15.10.20

Od 17 października rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa w strefach żółtych. Oznacza to między innymi skrócony czas pracy gastronomii, zamknięte baseny i siłownie.

Prawie 1,9 miliona złotych z 1% podatku

15.10.20

Co łączy Fundacje Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, Społeczne Stowarzyszenie „Hospicjum św. Kaliksta I” i Komitet Pomocy dla Zwierząt? To właśnie te trzy tyskie organizacje dostały największe wsparcie z 1% podatku za 2019 rok.

Zostań wolontariuszem!

15.10.20

Tyskie Centrum Wolontariatu rekrutuje wolontariuszy. Osoby, które dysponują wolnym czasem mogą pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańców Tychów - osobom starszym, niepełnosprawnym, samotnym, czy osobom na kwarantannie.

Trudny okres dorastania – warsztaty dla rodziców

15.10.20

W siedzibie Stowarzyszenia Trzeźwość Życia na ul. Nałkowskiej 19 w Tychach trwają warsztaty psychoedukacyjne mające na celu wzmocnienie opiekuńczych i wychowawczych kompetencji rodziców i opiekunów.

Odpowiedzialny sprzedawca

15.10.20

W październiku br. na zlecenie Urzędu Miasta Tychy, w 50 punktach sprzedaży napojów alkoholowych w Tychach przeprowadzane jest terenowe szkolenie pn. „Odpowiedzialny sprzedawca” mające na celu ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz opóźnienie wieku inicjacji alkoholowej.

Sposób na dziki

14.10.20

W związku z coraz częstszymi wizytami dzikich zwierząt na terenach zabudowanych – w szczególności dzików, Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miasta Tychy w czerwcu br. zlecił wykonanie zabiegu, który miał powstrzymać zwierzęta przed wędrówkami do miasta.

Obsługa Klientów Urzędu Miasta Tychy od 12 października 2020 r.

13.10.20

W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników urzędu miasta w związku ze znacznym wzrostem zachorowań w całej Polsce na koronawirusa od poniedziałku, od 12 października zostały wprowadzone zmiany w organizacji pracy urzędu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×