Aktualności

Tychy odliczają dni do świąt

04.12.18

W Tychach można już poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku na początku grudnia place, skwery i ulice zdobią świąteczne iluminacje. W kilkunastu miejscach pojawiły się choinki, anioły, kurtyny świetlne i świąteczne łańcuchy. Ozdabiane są również ronda.

„Czas na wzlot” w Teatrze Małym

03.12.18

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Teatrze Małym w Tychach pokazano spektakl „Czas na wzlot”. Termin wybrano nie przypadkowo, rodzicom dzieci zależało, by przypomnieć o obchodzonych 3 grudnia dniu osób niepełnosprawnych.

VII Miejski Zjazd Profilaktyczny

03.12.18

W poniedziałek 10 grudnia w godzinach od 10 do 15 w Urzędzie Miasta Tychy odbędzie się VII Miejski Zjazd Profilaktyczny pt. "Dylematy współczesnej profilaktyki uzależnień". Zgłoszenia do udziału w konferencji przyjmowane są do 6 grudnia.

W sobotę otwarcie lodowisk

03.12.18

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach. 8 grudnia uruchomione zostaną wszystkie trzy lodowiska sezonowe w Tychach. Tradycyjnie z plenerowych ślizgawek będziemy mogli korzystać pod Żyrafą, w Paprocanach oraz przy ulicy Brzozowej.

Niska Emisja – Wielki Problem

29.11.18

Wraz z nadejściem pierwszych mrozów, walka ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza ponownie stały się wyzwaniem dla naszego miasta. W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się seminarium oraz wystawa, mające na celu uświadamianie problemu niskiej emisji.

Złote gody tyskich seniorów

29.11.18

18 par świętowało wczoraj (28. 11) 50-lecie małżeństwa. Jubilaci odebrali „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. 7 par odebrało gratulacje od Igora Śmietańskiego - zastępcy prezydenta ds. gospodarki przestrzennej za 60 lat wspólnego życia w związku małżeńskim.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

28.11.18

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o konsultacjach dotyczących Parku Jaworek.

Maciej Gramatyka nowym zastępcą prezydenta Tychów ds. społecznych

26.11.18

26 listopada br. Andrzej Dziuba - prezydent Tychów powołał Macieja Gramatykę na stanowisko III Zastępcy Prezydenta ds. Społecznych.

Miejskie Mikołajki 2018

26.11.18

Domek Świętego Mikołaja, warsztaty z elfami, mikołajkowa kolejka - to tylko niektóre z atrakcji jakie będą czekać na najmłodszych tyszan w sobotę 8 grudnia na Placu Baczyńskiego. Zapraszamy na miejskie Mikołajki!

5 razy 5. Tyski Bank Kultury

23.11.18

Do 28 listopada trwa przyjmowanie zgłoszeń w ramach 5. edycji Tyskiego Banku Kultury. Każdy z siedmiu projektów, który zostanie wybrany do realizacji otrzyma dofinansowanie w kwocie 6 000 złotych brutto.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×