Aktualności

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

12.04.18

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić 13/14 kwietnia br. w woj. śląskim.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

10.04.18

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o zagospodarowaniu terenu wokół Mediateki i zmianach w rozkładzie jazdy autobusów ze względu na potrzeby licealistów.

Studenci architektury zaprojektują teren przy Mediatece

10.04.18

Urząd Miasta w Tychach w tym tygodniu podpisze umowę o współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej dotyczącą przygotowania koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przestrzeni stanowiącej przedpole i otoczenie budynku tzw. Zespołu Szkół Municypalnych przy al. Marszałka Piłsudskiego.

Melchior zastąpi Walentego

09.04.18

Ulica Walentego Kubicy (komunisty) już niebawem będzie nosiła nazwę Melchiora Kubicy (powstańca śląskiego). Zarządzenie zastępcze w tej sprawie wydał 30 marca br. Wojewoda Śląski.

Konsultacje dot. zagospodarowania rejonu ulic Beskidzkiej, Oświęcimskiej, Długiej i Goździków

09.04.18

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. o godzinie 16.30 w świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 Tychach przy ul. Pogodnej 37 w Tychach.

Spotkanie informacyjne nt. wspierania rozwoju firmy z wykorzystaniem funduszy unijnych

09.04.18

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach i Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rybniku zapraszają przedsiębiorców na spotkanie dot. możliwości pozyskania środków finansowych z budżetu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

6 kolejnych stacji napraw rowerów w Tychach

09.04.18

Po zimowej przerwie mieszkańcy znów mogą skorzystać z bezpłatnych, samoobsługowych stacji naprawy rowerów. W tym tygodniu rozpocznie się ich montaż, tak by od najbliższego weekendu można było ze wszystkich już korzystać.

"Miasta przyjazne pieszym"?

09.04.18

Zaproszeni goście - eksperci, inżynierowie ruchu, przedstawiciele miast i mieszkańcy rozmawiali 5 kwietnia br. w tyskiej Mediatece o roli pieszego w przestrzeni miejskiej. W Tychach po raz pierwszy odbyła się Ogólnopolska konferencja "Miasta przyjazne pieszym".

PSZOK przy ul. Mikołowskiej zlikwidowany

05.04.18

Firma Master Odpady i Energia informuje, że zlikwidowany został jeden z trzech funkcjonujących dotąd w mieście Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – przy ul. Mikołowskiej.

Trwają prace nad kolejną edycją programu "Smog stop"

05.04.18

W IV kwartale br. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchomi nabór wniosków do programu „Smog stop”. W jego ramach o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła będą mogły ubiegać się osoby fizyczne, posiadające tytuł prawny do jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×