Aktualności

Chcesz głosować w wyborach prezydenckich? Sprawdź kalendarz wyborczy

16.06.20

28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Jeśli w tym czasie planujemy urlop, to musimy pamiętać o zaświadczeniu o prawie do głosowania, a jeśli nie możemy głosować w lokalu wyborczym – istnieje możliwość głosowania korespondencyjnego.

Obchody Święta Wojska Polskiego odwołane

16.06.20

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju, tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego zostały odwołane.

Koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o pomoc

16.06.20

Rok 2020 jest trzecim z rzędu, w którym koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność.

Egzamin ósmoklasisty 2020

15.06.20

16 czerwca uczniowie klas ósmych rozpoczynają egzamin ósmoklasisty. Pierwszego dnia, we wtorek uczniowie zmierzą się z zadaniami z języka polskiego, w środę z matematyki, a w czwartek o godz. 9.00 rozpoczną egzamin z języka obcego nowożytnego.

Nabór na rachmistrzów terenowych do Powszechnego Spisu Rolnego

15.06.20

Od 15 czerwca do 8 lipca 2020 r. trwa nabór na rachmistrzów terenowych do Powszechnego Spisu Rolnego 2020 r. Nabór jest otwarty i konkurencyjny, zgłoszenia należy składać w siedzibie Gminnego Biura Spisowego - Urzędzie Miasta Tychy.

Metropolitalny Konkurs Literacki: „Rodzina przestrzenią spotkania”

12.06.20

W tym roku 13. Metropolitalne Święto Rodziny przyjmuje odmienną od wcześniejszych edycji formę. Organizatorzy proponują w miejsce imprez kulturalnych i sportowych, rodzinną wycieczkę w przeszłość, organizując Metropolitalny Konkurs Literacki, którego hasłem będzie „Rodzina przestrzenią spotkania”.

Dostęp do półek bibliotecznych wznowiony

12.06.20

Od poniedziałku 15 czerwca, Miejska Biblioteka Publiczna umożliwia swoim użytkownikom dostęp do półek bibliotecznych. Dostęp możliwy będzie z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Różne oblicza tyskich kobiet - wystawa Muzeum Miejskiego

12.06.20

„Praca i życie codzienne kobiet w Tychach na fotografiach w latach 1955–1989” to tytuł wystawy na którą zaprasza Muzeum Miejskie w Tychach. Zaprezentowane fotografie można oglądać w Centrum Medycznym Paprocany przy ul. gen. Wł. Sikorskiego 101. Wystawa potrwa do 31 grudnia br.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

12.06.20

IMGW PiB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia burz z gradem na terenie województwa śląskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12.30 dnia 12 czerwca do godziny 00.30 dnia 13 czerwca.

Matury w Tychach

08.06.20

Dziś rano do egzaminu maturalnego z języka polskiego przystąpiło w Tychach 845 osób. Jutro maturzystów czeka egzamin z matematyki.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×