Aktualności

Miganie ułatwia poznanie

24.08.20

Od września startuje projekt pn. „Miganie ułatwia poznanie”, który jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Tychy. Warsztaty edukacyjne i informacyjne z podstaw nauki języka migowego będą realizowane przez Fundację „Kopalnia Kreatywności”.

Mural Zofii Nałkowskiej powstanie w Tychach

21.08.20

Trwa rewitalizacja osiedla N-O. Jednym z realizowanych na tym osiedlu projektów będzie mural przestawiający pisarkę i działaczkę społeczną - Zofię Nałkowską, który powstanie na elewacji jednego z budynków na ulicy Nałkowskiej.

Port Pieśni Pracy – 28 sierpnia rusza tyski festiwal szantowy

21.08.20

Już za tydzień – 28 sierpnia, kolejna, XXXVI edycja Portu Pieśni Pracy, festiwalu szantowego organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały Tychy i zespół Perły i Łotry, który od lat gromadzi w Tychach miłośników szant, muzyki żeglarskiej i folkowej.

„Zgrane Tychy” czyli mobilne gry miejskie

20.08.20

Rodzinne i bezpłatne – takie będą mobilne gry miejskie, które od 14 i 21 sierpnia będą dostępne dla wszystkich chętnych. Trzy zagadki, trzy lokalizacje, trzy wciągające historie i masa pozytywnych emocji.

Bezpłatna mammografia w Tychach

20.08.20

Wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat zapraszamy 4 września 2020 r. na bezpłatne badania mammograficzne, które będzie można wykonać przy markecie Auchan (Al. Bielska 107) w godzinach od 8:00 do 15:00.

W Tychach za parking zapłacisz kartą

18.08.20

Od 14 sierpnia za postój we wszystkich miejskich strefach płatnego parkowania można zapłacić zbliżeniową kartą płatniczą.

Pożegnanie wakacji w Wilkowyjach

18.08.20

Klub Wilkowyje MCK i Rada Osiedla Wilkowyje zapraszają 29 sierpnia na Pożegnanie Wakacji w Wilkowyjach. W tym roku w ogrodzie Klubu (ul. Szkolna 94), wystąpi KABARET RAK, czyli śląski duet Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek.

„Pantoflisko” - słuchowisko z dziećmi i dla dzieci

18.08.20

W piątek 21 sierpnia będzie miała miejsce premiera słuchowiska "Pantoflisko" Agnieszki Osieckiej, zrealizowanego w ramach proLOGOS Festiwal Słowa Online. Słuchowisko zostało zrealizowane przez młodych tyszan.

Budowa i remonty dróg w mieście w 2020 roku

18.08.20

Od wiosny do późnej jesieni na ulicach miasta wykonywane są budowy i remonty dróg oraz chodników. W tym roku prace są lub będą prowadzone na wielu tyskich ulicach m.in. na ulicy Dzwonkowej, Cielmickiej, Jana Pawła II, Edukacji, Grzybowej, Agrestowej, Żorskiej i Morelowej.  

Zmiana na stanowisku Zastępcy Prezydenta Tychów ds. Zrównoważonego Rozwoju

17.08.20

Od 17 sierpnia br. stanowisko Z-cy Prezydenta Tychów ds. Zrównoważonego Rozwoju będzie pełniła Hanna Skoczylas – dotychczas dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Tychach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×