Aktualności

Co zrobić z choinką po świętach?

03.01.19

Podobnie jak w minionych latach, mieszkańcy Tychów mogą przekazać choinki (naturalne i sztuczne) do jednego z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (przy ul. Katowickiej i ul. Serdecznej).

Trzej Królowie w Tychach

02.01.19

W najbliższą niedzielę spod parafii św. Marii Magdaleny w Tychach wyruszy Orszak Trzech Króli, by ulicami miasta - konno i bryczką, pokonać długą, trudną i zawiłą drogę do celu swojej podróży, stajenki. Trzej Królowie przewędrują przez Tychy już po raz siódmy.

28. Tyskie Wieczory Kolędowe

31.12.18

5 stycznia w Tychach rozpocznie się wielki festiwal kolęd czyli Tyskie Wieczory Kolędowe. W siedmiu tyskich kościołach rozbrzmiewać będą kolędy oraz pastorałki w wykonaniu chórzystów i wyśmienitych gości.

Komunikacja w Sylwestra i Nowy Rok

28.12.18

MZK Tychy poinformował o organizacji komunikacji miejskiej w Sylwestra oraz w Nowy Rok. W poniedziałek do godziny 18:00 autobusy i trolejbusy będą kursowały według rozkładu jazdy w dni robocze, a we wtorek tak samo jak w niedziele i święta.

Faworyci zawiedli

28.12.18

Przed turniejem finałowym Pucharu Polski w hokeju na lodzie zdecydowanymi faworytami były zespoły Tauron KH GKS Katowice oraz GKS Tychy, a kibice zacierali ręce na derbowy pojedynek w finale. Obydwa zespoły zawiodły, a w meczu o puchar zagrają JKH GKS Jastrzębie z TatrySki Podhale Nowy Targ.

Godziny pracy Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Urzędzie Miasta Tychy

28.12.18

Od 2 stycznia 2019 r. zmieniają się godziny pracy Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy.

Aneta Moczkowska nowym z-cą prezydenta Tychów ds. infrastruktury

28.12.18

Ochrona środowiska, gminne drogi i ulice, zieleń w mieście, budownictwo mieszkaniowe, a także promocja Urzędu i Miasta – to tylko część zadań, jakimi będzie zajmowała się od 1 stycznia 2019 roku Aneta Moczkowska.

Pierwszy Psychiatryczny Oddział Dzienny w Tychach

27.12.18

Od stycznia 2019 roku Centrum Zdrowia Psychicznego Tychy będzie realizować dwa nowe świadczenia w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia NFZ. Będą to Dziennie Oddział Psychiatryczny (DOP) oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego (PZP).

Życzenia świąteczno-noworoczne

21.12.18

Szanowni Państwo! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć najlepsze życzenia od Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby oraz Przewodniczącej Rady Miasta Barbary Koniecznej.

Opłaty za śmieci w Tychach

21.12.18

Od 1 kwietnia 2019 roku opłata za śmieci segregowane wzrośnie z 12 złotych do 15 zł od osoby, za śmieci niesegregowane z 20 na 30 zł za osobę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×