Aktualności

Maseczki w Tychach - wspieraj lokalnie!

15.04.20

Od 16 kwietnia zaczyna obowiązywać nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Jesteś przedsiębiorcą, krawcową i dysponujesz maseczkami ochronnymi? Zgłoś się do naszej bazy.

Nie wychodź z domu - zilustruj baśń i wygraj bilet do teatru!

14.04.20

„Bajki z brodą” to nie tylko możliwość posłuchania baśni, ale również wzięcie udziału w jej ilustrowaniu, a także pozyskania nagrody w postaci zaproszenia do Teatru Małego na spektakl dla dzieci, bilety będą do wybrania do końca 2020 roku.

Koronawirus - nakaz noszenia maseczek

14.04.20

Od 16 kwietnia br. każda osoba w miejscu publicznym będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Spokojnych Świąt!

11.04.20

Tegoroczne Święta Wielkanocne będą dla nas wszystkich zupełnie inne. W tej trudnej sytuacji, chcielibyśmy Wam życzyć dużo siły, optymizmu i wiary. Oby nadchodzące dni i tygodnie przyniosły nam wiele radości, nadziei i uśmiechu na twarzy! Wesołych Świąt, tyszanie!

STOP pożarom traw!

10.04.20

W Tychach tylko od 1 marca do 9 kwietnia tych pożarów było 17. Spłonęło ok. 2 hektary terenu.

Śląski Telefon dla Seniora SENIOR-fon

10.04.20

W dniu 30 marca 2020 r. Samorząd Województwa Śląskiego uruchomił usługę skierowaną do seniorów - mieszkańców mojewództwa śląskiego – Śląski Telefon dla Seniora SENIOR-fon.

Ślub w czasie epidemii

09.04.20

Od 16 marca do 4 kwietnia, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tychach udzielono 13 ślubów. Nie odbyła się niemal połowa z zaplanowanych uroczystości. Planowo w tym czasie miało ich być 25.

Rząd przedłuża ograniczenia

09.04.20

Rząd ogłosił zasady funkcjonowania państwa w najbliższych 3 tygodniach. Zmianie uległy terminy egzaminów maturalnych i egzaminu ósmoklasisty, przedłużone zostały wszystkie zasady bezpieczeństwa. Od 16 kwietnia - każda osoba w miejscu publicznym będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Miejski Rzecznik Konsumentów radzi, czyli edukacja konsumencka w nowej formie

09.04.20

Zachęcamy do zapoznania się z nowym cyklem filmików, przygotowanych przez Miejskiego Rzecznika Konsumenta.

Ważne zmiany dla osób niepełnosprawnych

08.04.20

W związku z ogłoszonym stanem epidemii, wydłużeniu uległy m.in. terminy ważności czasowych orzeczeń o niepełnosprawności, wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz zasady wydawania orzeczeń.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×