Kultura

Silesia Incognita 2021 - Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie

25.03.21

Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Szkołą Podstawową nr 37 z oddziałami dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach organizuje piątą edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”.

Rusza Tyski Festiwal Monodramu MOTYF

24.03.21

Tegoroczna, 13 edycja Festiwal Monodramu MoTyF z uwagi na pandemię odbędzie się w formie online. Dziś, 24 marca, o godz. 19:00, na kanale YouTube (Teatr Mały Tychy) rozpocznie się transmisja pierwszych, konkursowych spektakli.

XIII Tyski Festiwal Monodramu MOTYF Tychy 2021

17.03.21

Festiwal rusza 23 marca. Jak mówią jego twórcy: powstał z potrzeby rozbudzenia aktywności twórczej i wrażliwości u aktorów i młodzieży pasjonującej się teatrem i scenicznymi formami ekspresji.

Mieszkasz w budynku zaprojektowanym przez Marię Czyżewską? Zgłoś się!

15.03.21

Muzeum Miejskie w Tychach poszukuje mieszkańców tyskich budynków zaprojektowanych przez Marię Czyżewską.

Projekty Tyskiego Banku Kultury na Dzień Kobiet (i nie tylko!)

08.03.21

„Tyski Szlak Kobiet” i „Nasze dziewczyny z osiedla” to dwa projekty realizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach Tyskiego Banku Kultury. To projekty poświęcone kobietom, a kiedy najlepiej mówić o kobietach, jak nie 8 marca?

Silesia Incognita 2021 - Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie

16.02.21

Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Szkołą Podstawową nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach organizuje piątą edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”.

Luty w kulturze

11.02.21

Po wielu miesiącach zamknięcia m.in. muzea, galerie sztuki czy teatry w końcu będą mogły powrócić do normalnego trybu pracy.

Okno na kulturę

04.02.21

To prawdziwy kulturalny eksperyment - w sklepowych witrynach Gemini Park Tychy, co tydzień pojawiać będą się tyscy artyści. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie na Śląsku i jednocześnie sposób na wsparcie lokalnej kultury promujące działalność instytucji kultury.

Tyskie archi–przygody szukają architektów i architektki

03.02.21

Muzeum Miejskie w Tychach zachęca architektów i architektki, szczególnie związanych z Tychami, aby zgłosili się do kolejnej edycji programu „Archi–przygody“, prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury. Tym bardziej, że zgłosiło się aż 6 tyskich przedszkoli!

Port Pieśni Pracy w zimowej odsłonie

28.01.21

Za oknem mróz i śnieg – Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza więc na zimową rozgrzewkę - festiwal Port Pieśni Pracy, który po raz kolejny organizowany jest w portowym mieście Tychy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×