Aktualności

Prowadzisz firmę? Załatw sprawę przez internet

21.01.19

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z innymi resortami prowadzi szereg działań, które mają na celu umożliwienie realizacji jak największej liczny spraw na linii urząd – obywatel czy przedsiębiorca, drogą elektroniczną.

Rusza VI edycja Budżetu Partycypacyjnego

21.01.19

W poniedziałek 21 stycznia br. rozpoczyna się zgłaszanie projektów do szóstej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Po raz pierwszy w tyskim budżecie partycypacyjnym projekty można zgłaszać w dwóch kategoriach: ogólnomiejskich i lokalnych.

Polscy Himalaiści patronami tyskiej szkoły

18.01.19

W Szkole Podstawowej nr 24 w Tychach odbyło się dziś uroczyste nadanie placówce imienia Polskich Himalaistów. Oficjalnego odsłonięcia tablicy dokonali sami bohaterowie – Krzysztof Wielicki i Adam Bielecki, związani z Tychami wspinacze.

Tychy żegnają Pawła Adamowicza

17.01.19

W najbliższy piątek i sobotę w Urzędzie Miasta przy ul. Niepodległości 49, zostanie wystawiona księga kondolencyjna dedykowana zamordowanemu prezydentowi Gdańska - Pawłowi Adamowiczowi.

Ruszyła produkcja supersilnika

17.01.19

W tyskiej fabryce Opla uruchomiono dziś linię montażową jednego z najlepszych silników benzynowych - Turbo PureTech. Wcześniej koncern doinwestował tyski zakład kwotą ponad miliarda złotych.

„Keep calm and be green”

17.01.19

Od 14 do 18 stycznia w Tychach odbywa się spotkanie robocze projektu „Keep calm and be green”, którego koordynatorem jest Zespół Szkół nr 1 w Tychach, a partnerami szkoły z Grecji, Macedonii, Portugalii, Włoch i Finlandii.

Tychy przyjazne elektromobilności

16.01.19

Urzędnicy miejscy w Tychach zostali dziś (16.01) przeszkoleni z elektromobilności. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych wyróżniło także magistrat specjalnym certyfikatem.

Ostrzeżenie przed intenywnymi opadami śniegu oraz marznącymi opadami deszczu

14.01.19

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu oraz marznącymi opadami deszczu, które mogą wystąpić na terenie województwa śląskiego od 15 do 16 stycznia br.

Mówimy NIE agresji

14.01.19

Jeden z dni w roku, kiedy miliony Polaków staje ponad podziałami i decyduje się na bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, zakończył się tragedią.

Zamiast kilku worków – cały pakiet

11.01.19

1 stycznia zmieniły się zasady dystrybucji worków na selektywną zbiórkę odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej. Zamiast otrzymywać co miesiąc kilka worków, mieszkańcy będą dostawali raz w roku cały pakiet.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×