Aktualności

Czasopisma na wynos i książki ostatniej szansy

11.09.20

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach teraz nie tylko książki, ale i czasopisma można wypożyczyć do domu. Czasopisma są dostępne od 7 września br. w czytelni w Mediatece na ul. Piłsudskiego oraz w filii na ulicy Batorego.

Nowe życie fontanny w Parku Niedźwiadków

11.09.20

Fontanna w tak lubianym zwłaszcza przez najmłodszych tyszan Parku Niedźwiadków przejdzie prawdziwą metamorfozę. Misy fontanny zostaną pokryte szklaną mozaiką w kolorze niebieskim z których kaskadowo będzie spływać woda.

4. edycja TYCHY LIGHT & SOUND FESTIVAL

11.09.20

W sobotę 12 września o godz. 17.00 do Browaru Obywatelskiego przy ul. Browarowej 21 w Tychach zawita Light & Sound Festival, czyli wielkie święto muzyki i światła, sztuk wizualnych i muzyki elektronicznej.

Coraz chętniej załatwiamy sprawy urzędowe, nie wychodząc z domu

10.09.20

Urząd Miasta w Tychach sprawdził jak na przykładzie kilku wydziałów w ostatnich miesiącach zmienił się sposób załatwiania spraw. Z zebranych danych wynika, że liczba wniosków składanych elektroniczne do magistratu znacznie wzrosła nawet o ponad 70%.

Miganie ułatwia poznanie - ruszają warsztaty języka migowego

10.09.20

Dziś ruszają bezpłatne warsztaty edukacyjne i informacyjne z podstaw nauki języka migowego „Miganie ułatwia poznanie”. Wszyscy, którzy zgłosili chęć udziału w warsztatach będą się spotykali w budynku Balbina Centrum.

Tyszanie zadecydują, na co wydać 5 milionów złotych

10.09.20

Już 11 września rozpocznie się głosowanie na projekty mieszkańców złożone w VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec będzie mógł wybrać dwa projekty - jeden z 43 projektów dotyczących całego miasta oraz jeden z 122 projektów dotyczących określonego rejonu miasta.

Utrudnienia w funkcjonowaniu wydziałów Urzędu Miasta i miejskich jednostek organizacyjnych

08.09.20

W związku z pracami wykonywanymi przez przedsiębiorstwo Tauron Polska Energia, w środę 09 września 2020 r. w godz. 07.00 – 15.00 mogą występować utrudnienia w funkcjonowaniu niektórych wydziałów Urzędu Miasta Tychy oraz miejskich jednostek organizacyjnych.

Nowe uprawnienia Straży Miejskiej

07.09.20

4 września br. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykroczeń, za które strażnik miejski może ukarać osobę, która nie płaci za śmieci albo nie segreguje odpadów. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat w wysokości do 500 złotych.

MultiCros - rusza program profilaktyczny dla młodzieży 15+

07.09.20

Zapraszamy młodzież 15-20 lat do udziału w bezpłatnych zajęciach MultiCROSS, które odbywać się będą w każdy wtorek od godz. 18:10 do 20:10 w siedzibie Fundacji Rozwoju i Integracji „MULTIINTEGRA" przy ul. Edukacji 7, a także w plenerze, na boiskach i obiektach sportowych.

Bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli NGO "Fotografia i video smartfonem"

07.09.20

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli NGO, które odbędzie się 23 września w budynku Balbina Centrum. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×