Aktualności

"Święto Rolnika" na Tyskich Halach Targowych

04.09.20

W niedzielę, 6 września w Tychach odbędą się dożynki, ale Tyskie Hale Targowe przez cały wrzesień obchodzić będą "Święto Rolnika".

Aktywnie we wrześniu

02.09.20

Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji w Tychach zachęca do aktywnego wypoczynku we wrześniu. Mieszkańcy do końca miesiąca mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach sportowych w Paprocanach - jogi i tai chi. Natomiast od 3 września ruszają pierwsze ślizgawki na Stadionie Zimowym w Tychach.

Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej – nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego

02.09.20

Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności. To tylko niektóre ze zmian w systemie rekrutacji do Wojska Polskiego.

Dożynki Miejskie w Tychach

01.09.20

W tym roku tradycyjne już dożynki odbędą się w niedzielę, 6 września na Starych Tychach. Gospodarzem wydarzenia będzie Rada Osiedla Stare Tychy oraz Miejskie Centrum Kultury w Tychach, które zapraszają do najstarszej dzielnicy miasta.

Powszechny Spis Rolny odbędzie się w całej Polsce od 1 września do 30 listopada

01.09.20

Wyniki spisu rolnego pozwolą na wieloprzekrojowe scharakteryzowanie polskiego rolnictwa i ukazanie zmian, jakie w nim zaszły w ostatnim dziesięcioleciu. Pomogą władzom i przede wszystkim polskim rolnikom w podejmowaniu trafnych decyzji strategicznych.

Witaj szkoło! 1 września początkiem roku szkolnego 2020/2021

01.09.20

Ponad 13 900 tyskich uczniów rozpoczyna dziś nowy rok szkolny. Tyskie szkoły rozpoczynają funkcjonowanie w tradycyjnej, stacjonarnej formie zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

"Koduj z gigantami" w Tychach

28.08.20

We wrześniu w Tychach odbędą się warsztaty programowania dla uczniów szkół podstawowych. Zapisy na wydarzenie prowadzone będą 1 września.

Rajd Śląska

26.08.20

Miedźna, Jastrzębie Zdrój i Warszowice – w tych miejscowościach rajdowe załogi będą się ścigać podczas tegorocznego Rajdu Śląska – drugiej rundy mistrzostw Polski. Trasa tegorocznego rajdu w niewielkim stopniu prowadzi przez Tychy (meta odcinka specjalnego Wyry).

Koronawirus - przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny

25.08.20

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach ruszyła z akcją informacyjną o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i higieny w czasie trwającej pandemii koronawirusa.

Montaż zabytkowych krzyży w Tychach

24.08.20

W piątek, 21 sierpnia, odbył się montaż dwóch zabytkowych krzyży w Tychach - przy ul. Cielmickiej i przy ul. Oświęcimskiej. Ten drugi, pochodzący z 1876 roku, jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×