Aktualności

Konsultacje projektu zagospodarowania przestrzennego

25.06.20

Od 30 czerwca 2020 r. do 29 lipca Prezydent Miasta zaprasza do konsultacji projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla trzech obszarów położonych w Tychach wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Tychy najbardziej gospodarnym miastem na prawach powiatu w Polsce

25.06.20

Tak wynika z przedstawionego właśnie Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego. Nagrody przyznano w 5 kategoriach. Tychy zwyciężyły w kategorii miasta na prawach powiatu, wyprzedzając Warszawę i Sopot.

Kto głosuje, ten się liczy!

22.06.20

28 czerwca wybory prezydenckie. Związek Miast Polskich (ZMP), do którego należy również miasto Tychy, zaprasza miasta członkowskie do zaangażowania się w kampanię zachęcającą mieszkańców do głosowania.

Płatne szkolenia w WKU

22.06.20

Od 15 czerwca ruszyły w Wojsku Polskim szkolenia rezerwistów, którzy chcą podtrzymać swoje umiejętności, jak i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi.

28 czerwca wybory prezydenckie

19.06.20

Za 9 dni wybory prezydenckie. Pierwsza tura odbędzie się 28 czerwca. Po dwóch tygodniach - jeżeli żaden z kandydatów nie uzyska więcej niż 50 proc. głosów - odbędzie się druga tura (12 lipca 2020 r.). W miastach i gminach trwają ostatnie przygotowania.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

18.06.20

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PiB Oddział w Krakowie ostrzega przed burzami z silnymi porywami wiatru i gradem. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 23.00 18 czerwca.

Cedrowa, Cytrynowa, Cynamonowa, Koralowa

18.06.20

Miasta ewoluują, zmieniają się, a wraz z nimi powstają nowe ulice, ronda, place czy skwery. W Tychach tylko w ciągu ostatnich trzech lat powstało 8 nowych ulic, w planach są trzy kolejne.

Pływalnia otwarta od piątku

18.06.20

Od 19 czerwca Kryta Pływalnia przy ul. Edukacji będzie ponownie otwarta. W obiekcie będą jednak obowiązywały szczególne zasady bezpieczeństwa.

Przetargi na działki w Tychach ogłoszone

17.06.20

Urząd Miasta w Tychach ogłosił przetargi na działki przygotowane do sprzedaży w ramach kolejnej edycji programu, dzięki któremu mieszkańcy mogą nabyć grunty gminne pod budowę domów jednorodzinnych.

Sposób na dzika

16.06.20

Specjalny granulat wydzielający zapachy drapieżników ma powstrzymać dziki przed coraz częstszymi wizytami w mieście. Dziś preparat po raz pierwszy został zastosowany w Tychach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×