Aktualności

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

13.03.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o Stadionie Lekkoatletycznym, który zostanie wybudowany w Tychach.

Trwają konsultacje dla projektu miejscowego planu zagospodarowania

12.03.19

Od 12 marca do 24 kwietnia 2019 r. trwać będą konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania dla obszaru w rejonie ulic: Lokalnej, Serdecznej, linii kolejowej oraz doliny Potoku Tyskiego.

IV etap Programu Ograniczenia Niskiej Emisji

11.03.19

Urząd Miasta Tychy informuje o rozpoczęciu realizacji IV etapu Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla miasta Tychy.

Trwa usuwanie skutków wichury

11.03.19

W Tychach trwa usuwanie skutków nocnej wichury, podczas której wiatr osiągał prędkość dochodzącą nawet do 100 km/h. Na terenie miasta doszło m.in. do połamania drzew, znaków drogowych, uszkodzenia sygnalizacji świetlnej, zerwania szyldów reklamowych czy wywrócenia kontenerów na śmieci.

Umowa na budowę stadionu lekkoatletycznego podpisana

07.03.19

Na tę informację tyscy lekkoatleci czekali od dawna – za kilkanaście miesięcy Stadion Lekkoatletyczny w mieście ma być gotowy. Wykonawca – firma "Gretasport" z Dąbrowy Górniczej, ma teraz trzy miesiące na przeprojektowanie obiektu. Potem rozpoczną się prace budowlane.

"Kto pierwszy, ten lepszy!" - ruszyła otwarta sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata FIFA U20

07.03.19

W czwartek 7 marca o 13:00 rozpoczęła się druga faza sprzedaży biletów na Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019. Na Stadionie Miejskim w Tychach rozegranych będzie sześć spotkań grupowych i dwa mecze fazy pucharowej .

Na tyskich drogach jest bezpieczniej

06.03.19

Mniej wypadków i osób poszkodowanych w zdarzeniach drogowych w porównaniu do roku 2017. Tak wynika z raportu bezpieczeństwa, przygotowanego przez inżynierów ruchu z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

05.03.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o tym, że warto swój 1% zostawić w Tychach.

Bonifikaty od opłat za przekształcenia własnościowe w Tychach

04.03.19

Mieszkańcy Tychów mogą otrzymać do 75 proc. bonifikaty przy zmianie użytkowania wieczystego na własność. Na ostatniej sesji Rady Miasta Tychy (28 lutego) radni przyjęli w tej sprawie uchwałę, która szczegółowo określa m.in. warunki udzielania bonifikaty.

Ruszyła rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 do klas czwartych i siódmych dwujęzycznych

04.03.19

4 marca 2019 roku rozpoczyna się w Tychach rekrutacja do klas CZWARTYCH publicznych szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów, Szkoły Podstawowej nr 21 oraz oddziałów sportowych klas czwartych, oddziałów dwujęzycznych klas siódmych podstawowych i klasy VII ( mundurowej).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×