Aktualności

IMGW ostrzega

07.08.19

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie przed możliwym występowaniem burz z opadami deszczu oraz miejscami gradu w południowej części województwa śląskiego, w tym w Tychach.

Odkomarzanie i odkleszczanie w Tychach

02.08.19

8 sierpnia w parkach, w których zlokalizowane są zbiorniki wodne i place zabaw, odbędzie się zabieg dezynsekcyjny przeciw komarom i kleszczom.

Nie obawiaj się mammografii

02.08.19

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne, które 6 września będzie można wykonać przy markecie Auchan. Umów się sama lub pomóż zarejestrować się bliskiej osobie.

Obchody 100. Rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Tychach

02.08.19

W tym roku wyjątkowa, 100. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego. Powstanie to wybuchło w nocy z 16 na 17 sierpnia 1919 roku w Urbanowicach i Paprocanach, wówczas samodzielnych gminach, dziś dzielnicach Tychów.

Paweł Drzewiecki nowym dyrektorem Teatru Małego w Tychach

01.08.19

Zakończył się nabór na stanowisko Dyrektora Teatru Małego w Tychach. 1 września to stanowisko obejmie Paweł Drzewiecki – dotychczasowy dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Trening syren alarmowych

31.07.19

Jutro (1 sierpnia) o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych do ostrzegania i alarmowania ludności. Jednocześnie będzie to okazja do upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

30.07.19

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed możliwym występowaniem opadów deszczu i burz z gradem w Tychach i okolicach. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk szacuje się na 80%, a ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj od godziny 12:00 do 24:00.

DK44: Przebudowa skrzyżowania z ul. Długą

29.07.19

Od czwartku nastąpi wyłączenie skrzyżowania ul. Długiej z ul. Oświęcimską. Potrwa ono około miesiąca i spowodowane jest prowadzoną w Tychach przebudową drogi krajowej nr 44. Zmiana organizacji ruchu ma charakter lokalny. Mieszkańcy ulicy Długiej będą mogli wyjechać na DK-44 ulicą Miłą lub Pogodną.

Informacja dotycząca zanieczyszczenia rzeki Mlecznej

29.07.19

W związku z pytaniami dotyczącymi zanieczyszczenia wody w rzece Mlecznej przepływającej przez teren Tychów i Bierunia informujemy, że źródłem zanieczyszczenia rzeki Mlecznej jest zrzut ścieków technologicznych z Zakładu Produkcyjnego TOP S.A.

Ścieżka sensoryczna powstała na os. B w Tychach

25.07.19

W ogrodzie Dziennego Domu Pomocy Społecznej "WRZOS" otwarto dziś ścieżkę sensoryczną. Powstała w ramach projektu „Bosonodzy” realizowanego przez Fundację "Kopalnia Kreatywności", Placówkę Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "BAZA" oraz tyski Dzienny Dom Pomocy Społecznej "Wrzos".

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×