Aktualności

Bezpłatna infolinia dla bezdomnych

13.01.17

Przypominamy, że przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych. Dzwoniąc pod numer 987 można uzyskać informacje o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia.

Tak dla utworzenia Centrum Usług Społecznościowych w Tychach

12.01.17

Jest potrzeba utworzenia Centrum Usług Społecznościowych w Tychach – taką opinię wyrazili mieszkańcy podczas konsultacji społecznych przeprowadzonych w dniach od 20 grudnia 2016 r. do 5 stycznia 2017 r. przez Wydział Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Tychy.

Ferie w Tychach

11.01.17

Tychy to dobre miejsce także dla zimowego wypoczynku. Zachęcamy do zapoznania się z zaplanowanymi na czas ferii atrakcjami w naszym mieście.

Są pieniądze na przebudowę ulicy Oświęcimskiej w Tychach

11.01.17

Za ponad 200 mln zł powstanie bezkolizyjny węzeł drogowy w rejonie ul. Turyńskiej i Oświęcimskiej, przebudowana zostanie ul. Oświęcimska od węzła Wartogłowiec do ul. Turyńskiej (w rejonie fabryki Fiata). Jest to kolejna po ul. Beskidzkiej (DK-1) tyska droga, która przejdzie gruntowną modernizację.

Konsultacje dot. rejonu ul. Spacerowej i Grota-Roweckiego w Tychach

10.01.17

Informacja o wyłożeniu do publicznego wglądu i dyskusji publicznej nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Spacerowej i Grota-Roweckiego w Tychach.

Konsultacje dot. rejonu ul. Serdecznej, Potoku Tyskiego i linii kolejowej w Tychach

10.01.17

Informacja o wyłożeniu do publicznego wglądu i dyskusji publicznej nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie: ul. Serdecznej, Potoku Tyskiego i linii kolejowej w Tychach.

Ruszyła kolejna edycja budżetu partycypacyjnego

09.01.17

9 stycznia ruszyła czwarta edycja budżetu partycypacyjnego w Tychach. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły przez 6 najbliższych tygodni - do 20 lutego br.

Uwaga! Przekroczone stężenie pyłu w Tychach

09.01.17

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, że dzisiaj (9I) w Tychach został przekroczony poziom pyłu zawieszonego PM10. Jego stężenie o godz. 9.00 wyniosło 459 µg/m3, podczas gdy norma wynosi 50 µg/m3.

Konkurs dla młodych kapel

05.01.17

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza młode tyskie kapele do wzięcia udziału w konkursie pn. "Dla Tych zagrają - nowa fala tyskich brzmień". Jest o co walczyć - główną nagrodą jest bowiem koncert na tegorocznym „Święcie Miasta Tychy” i honorarium w wysokości 2 tys. złotych.

„Silesia Incognita” - wojewódzki konkurs wiedzy o regionie

05.01.17

Zachęcamy uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych oraz pierwszych i drugich klas gimnazjów do udziału w konkursie "Silesia Incognita”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 37 oraz Muzeum Miejskie w Tychach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...