Aktualności

Tychy przyjazne Dużej Rodzinie

04.08.20

Podczas Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie miasto Tychy otrzymało Certyfikat Samorządu Przyjaznego Rodzinie. Wyróżnienie w sobotę zostało przekazane z rąk przewodniczącej ELFAC - Reginy Maroncelli Florio.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

03.08.20

Od 16 do 18 czerwca uczniowie szkół podstawowych w całym kraju pisali egzamin ósmoklasisty. Wyniki, jakie uzyskali tyscy uczniowie są wyższe niż średnia nie tylko w województwie śląskim, ale i w całej Polsce.

Co dalej z dębem z Parku Niedźwiadków?

03.08.20

Ponad 100-letni dąb wywrócił się podczas nocnej lipcowej burzy w Parku Niedźwiadków w Tychach. Okazałe drzewo pozostanie jednak w pobliżu dotychczasowego miejsca wegetacji, aby - jak mówią pracownicy Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych, „dokonało tam swojego przyrodniczego dzieła".

Emocje sportowe oraz utrudnienia w ruchu i komunikacji

29.07.20

Od 5. do 9. sierpnia odbędzie w Polsce kolejna edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Pierwsze trzy etapy zmagań sportowych będą wiązały się z utrudnieniami w ruchu o sporymi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji w wielu miejscowościach województwa śląskiego.

Tychy w czołówce najbogatszych samorządów w Polsce

29.07.20

Wśród miast na prawach powiatu Tychy zajęły 12 miejsce w Polsce i 4 w województwie śląskim w rankingu zamożności samorządów przygotowywanym od kilkunastu lat przez Czasopismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

Konkurs “Praca dawniej” – wyślij stare zdjęcie z pracy i zgarnij nagrody!

28.07.20

Jak wyglądała praca przed erą komputerów, smartfonów i tabletów? Jak dostarczało się pilne wiadomości i z jakich narzędzi korzystano na co dzień? Aplikuj.pl zorganizował konkurs dla mieszkańców województw śląskiego i małopolskiego w wieku 60+.

Tyskie szkoły w programie „Zdalna Szkoła+”

27.07.20

Miasto Tychy pozyskało ponad 141 tys. zł na zakup kolejnych urządzeń elektronicznych, które przekazane zostały do dyspozycji szkół.

Minister kultury kontynuuje współpracę z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO

27.07.20

27 lipca Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Piotr Gliński oraz Andrzej Dziuba – Prezydent Tychów podpisali aneks do umowy dotyczącej współprowadzenia przez Ministra Kultury jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie - Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO.

Konsultacje projektu uchwały dotyczącej programu "3+ Liczna Rodzina"

27.07.20

Zaproszenie do konsultacji projektu w sprawie nowych zasad programu.

Rocznica Powstania Warszawskiego

27.07.20

1 sierpnia o godzinie 17:00, w ramach upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w całym kraju uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×