Aktualności

Pierwsza ławka solarna w Tychach

05.11.19

Ma niemal metr wysokości i 1,80 szerokości, wyposażona jest w autonomiczne, ekologiczne źródło zasilania czyli panel fotowoltaiczny, 2 porty USB, oświetlenie LED oraz możliwość korzystania z sieci bezprzewodowej – pierwsza w Tychach i jedna z niewielu w regionie ławka solarna pojawiła się na os. K.

Dowiedz się, jak skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej

04.11.19

Co to jest ulga termomodernizacyjna? Komu przysługuje i jak z niej skorzystać? Ile możemy dzięki niej zaoszczędzić?

Koniec sezonu rowerowego w Tychach

04.11.19

W czwartek 31 października rowery miejskie były dostępne po raz ostatni w tym roku - po północy zostały zablokowane w stacjach, choć wciąż można będzie jeszcze oddać wynajęty rower. W 2019 r. wypożyczono Rower Miejski Tychy 25,5 tysiąca razy!

Stypendia „Quod discis, tibi discis” przyznane!

31.10.19

Po raz kolejny Samorząd Miasta Tychy przyznał stypendia „Quod discis, tibi discis” – Czegokolwiek się uczysz, dla siebie się uczysz. Stypendia przyznawane są od 2004 roku studentom, którzy osiągnęli wybitne wyniki w nauce oraz angażują się w pracę na rzecz rozwoju i promocji miasta Tychy.

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzenie na gali

31.10.19

Wczoraj, 29 października br. w Teatrze Małym w Tychach odbyła się Gala Najzdolniejszych Uczniów. Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów wręczył uczniom stypendia Miasta Tychy m.in. „Tyskie Orły” oraz „Lider Zawodu”.

19 dni przeciwko przemocy w Tychach

30.10.19

Miasto Tychy po raz kolejny włącza się w światową kampanię „19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Od 1 do 19 listopada zaplanowano szereg działań poświęconych temu problemowi

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

29.10.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" publikujemy harmonogram wydarzeń w ramach kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży".

Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta

29.10.19

W poniedziałek (28 października) odbyła się pierwsza w nowej kadencji sesja Młodzieżowej Rady Miasta Tychy. W jej skład weszło 26 osób, którzy na sesji inauguracyjnej wybrali spośród siebie przewodniczącego, jego zastępców oraz sekretarza rady.

„UCZENIE SIĘ PRZEZ DZIAŁANIE” – pierwsza konferencja inspirująca w listopadzie w Tychach

28.10.19

29 listopada br. o godz. 9.30 w tyskiej Mediatece odbędzie się konferencja „UCZENIE SIĘ PRZEZ DZIAŁANIE”. To pierwsza w Tychach konferencja poświęcona neurodydaktyce i uatrakcyjnieniu procesu nauczania w oparciu o relacje, emocje i działanie. Dziś (28.10) ruszają zapisy.

Bezpłatne przejazdy i specjalne linie na Wszystkich Świętych

28.10.19

Na 31 października oraz na 1 i 2 listopada zaplanowano wprowadzenie wielu zmian w komunikacji miejskiej. Mają one związek z dniem Wszystkich Świętych. Najważniejszą jest wprowadzenie bezpłatnych przejazdów oraz uruchomienie specjalnych linii.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×