Aktualności

Odnawialne Źródła Energii - kolejna zmiana terminu rozstrzygnięcia konkursu

05.04.19

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ponownie przedłużył rozstrzygnięcie konkursu RPSL.04.01.03-IZ.01-24-199/17 z poddziałania 4.1.3. Odnawialne źródła energii, w ramach którego można otrzymać dotację unijną na montaż pomp ciepła, kotłów na pelet itp.

Tychy szykują się na strajk nauczycieli

05.04.19

Rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych z rządem nadal trwają. Nie wiadomo jednak jak się zakończą, dlatego w Tychach przygotowano specjalną ofertę kulturalną i sportową dla dzieci i młodzieży.

To już 15 lat. Tychy będą świętować rocznicę wejścia Polski do UE

04.04.19

1 maja tyszanie będą świętowali okrągłą, piętnastą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Na placu Baczyńskiego odbędzie się wystawa fotograficzna złożona ze zdjęć i wspomnień mieszkańców, a w kościele pw. św. Marii Magdaleny koncert pod batutą Michała Brożka.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

02.04.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o nowym oświetleniu na tyskich przejściach dla pieszych.

Konsultacje projektu miejscowego planu dla dzielnicy Wilkowyje (część południowa)

02.04.19

Trwają konsultacje projektu miejscowego planu dla obszaru dla obszaru położonego w południowej części osiedla Wilkowyje w Tychach - etap III.

"Wpakujmy się w coś fajnego"

02.04.19

Pod takim hasłem ruszyła akcja, w ramach której przez cały kwiecień w tyskich przedszkolach będą zbierane niepotrzebne w domu firany. W maju będzie szyty z nich główny gadżet promocyjny festiwalu Tyskie Żywioły – woreczki na zakupy.

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania

01.04.19

Trwają konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania dla obszaru pomiędzy ulicami: Mikołowską, Zakątek, Nowokościelną, Kościuszki, Ks. Kapicy, Sienkiewicza, Boczną, Kard. Hlonda i Bpa. Burschego w Tychach - etap II.

Ludzie ludziom… Niezwykła wystawa w MDK

01.04.19

28 marca w Teatrze Małym w Tychach odbyło się podsumowanie międzynarodowego konkursu plastycznego: „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Gościem honorowym był Bogdan Bartnikowski – były więzień obozu w Auschwitz.

Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych

29.03.19

Zdecydowanie poprawiają poziom bezpieczeństwa, zwiększają dostrzegalność pieszego nie tylko na samym przejściu, ale też w rejonie dojścia do niego – to główne zalety oświetlenia wertykalnego, które od dwóch lat jest montowane w Tychach.

Anna Syska Miejskim Konserwatorem Zabytków w Tychach

28.03.19

Historyczka i popularyzatorka architektury zajmująca się dziedzictwem kulturowym województwa śląskiego i zachodniej Małopolski – Anna Syska od 1 kwietnia br. będzie Miejskim Konserwatorem Zabytków w Tychach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×