Aktualności

Odbiór odpadów komunalnych w Poniedziałek Wielkanocny (13 kwietnia)

08.04.20

Informacja o odbiorach odpadów komunalnych przypadających w świąteczny poniedziałek.

Pełna dotacja do placówek niepublicznych w Tychach będzie utrzymana

08.04.20

Prezydent Tychów podjął decyzję, że mimo zamknięcia placówek ze względu na epidemię, niepubliczne żłobki, przedszkola i szkoły otrzymają dotacje w dotychczasowej wysokości. Miesięcznie miasto przeznacza na ten cel ponad 4,6 miliona złotych.

Rejestracja samochodów używanych - 180 dni na zgłoszenie kupna i sprzedaży

07.04.20

31 marca 2020 roku wprowadzono przepisy wydłużające z 30 dni na 180 dni terminy dotyczące obowiązku zgłoszenia kupna, sprzedaży oraz rejestracji pojazdu używanego sprowadzonego z terytorium Unii Europejskiej.

Koronawirus - godziny otwarcia marketów

07.04.20

Ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w sklepach spowodowały, że od przed sklepami zwiększyły się kolejki klientów. Przedstawiamy godziny otwarcia niektórych większych marketów w Tychach.

Tablety dla uczniów tyskich szkół

06.04.20

Miasto Tychy złożyło wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji o przyznanie grantu w wysokości 100 tys. zł (to maksymalna wysokość, jaką mogą otrzymać Tychy) na zakup 140 tabletów dla uczniów oraz mobilnego Internetu.

Muzeum Miejskie w Tychach szuka sportowych pamiątek

06.04.20

Skoro teraz większość z nas sporo czasu spędza w zaciszu domowym, a pora wiosenna dodatkowo sprzyja porządkom, zachęcamy, aby zajrzeć do swoich szuflad oraz podpytać rodziców albo dziadków!

Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

03.04.20

11 kwietnia Teatr Mały w Tychach rusza z nowym cyklem dla dzieci „Bajki z brodą” - zapraszamy młodych tyszan do współtworzenia tego cyklu!

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

03.04.20

Od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Newsletter dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów

03.04.20

Jesteś osobą niepełnosprawną albo jej opiekunem? Chcesz dostawać z Urzędu Miasta informacje dotyczące szeroko pojętej niepełnosprawności, realizowanych w Tychach programów i podejmowanych działań?

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

03.04.20

Jak prawidłowo nakładać/ściągać rękawice, czym kierować się przy wyborze maseczki ochronnej? Zapraszamy do lektury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×