Miasto

Rok szkolny czas zacząć!

29.08.08

Już 1–go września ponad 993 pierwszoklasistów rozpocznie nowy rok szkolny, a wraz z nimi ponad 16 tysięcy dzieci i młodzieży zacznie naukę w tyskich szkołach. Uczniowie wraz z rodzinami w tym roku, jak i poprzednich latach, mogą liczyć na pomoc finansową w postaci stypendiów.

Konsultacje społeczne Lokalnego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

29.08.08

Do 26 września mają czas mieszkańcy Tychów, aby wypowiedzieć się na temat Lokalnego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Właśnie rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu.

Wodociąg z XIX wieku w Muzeum Miejskim w Tychach

28.08.08

Muzeum Miejskie w Tychach otrzymało fragment wodociągu z XIX wieku. Znalezisko zostało odkryte przy okazji budowania kanalizacji w Starych Tychach.

W Tychach o FAS

28.08.08

„Świat bez FAS – to się da osiągnąć” to tytuł bezpłatnej konferencji, na którą Urząd Miasta Tychy zaprasza wszystkich mieszkańców już 5 września. Rozpocznie się ona o godzinie 10.00 w sali 102. Będzie można wysłuchać i porozmawiać ze specjalistami na temat negatywnego wpływu alkoholu na płód, objawów, leczenia i zapobiegania FAS wśród dzieci.

Fragment wodociągu z XIX wieku odkryty w Tychach

25.08.08

Podczas budowy nowej kanalizacji w dzielnicy Stare Tychy odkryto fragment wodociągu pochodzący z XIX wieku.

Kolejne etapy budowy kanalizacji

25.08.08

W związku z budową w Tychach kanalizacji w ramach projektu „Gospodarka ściekowa w Tychach” na terenie miasta w najbliższych dniach mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne.

Sesja Rady Miasta Tychy

22.08.08

W najbliższy czwartek (28 sierpnia) o godz. 14.00 w sali nr 102 Urzędu Miasta Tychy przy al. Niepodległości 49 odbędzie się Sesja Rady Miasta Tychy.

Pieniądze dla zdolnych i zaangażowanych

21.08.08

Zdolni, zaangażowani w pracę na rzecz miasta studenci z Tychów do końca września mają czas, aby starać się o przyznanie stypendium „Quid discis tibi discis” (czegokolwiek się uczysz, dla siebie się uczysz).

Rusza II edycja zajęć terapeutycznych Metodą Simontona

20.08.08

Już 9 września o godz. 17:00 odbędzie się pierwsze spotkanie, na które zaprasza Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Kaliksta I.

Zaliczka alimentacyjna po nowemu

19.08.08

Od 1 sierpnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Dział Świadczeń Rodzinnych, przy ul. Burschego 2-4, przyjmuje wnioski o świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×