Miasto

NSA w Warszawie oddalił skargę kasacyjną Rady Miasta Tychy

18.11.10

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę kasacyjną Rady Miasta Tychy, od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, dotyczącego oddalenia skargi od rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody, z dnia 30 grudnia 2009 roku, w przedmiocie jednostek pomocniczych - herb i flaga dzielnicy Cielmice.

Dowóz osób niepełnosprawnych do lokali wyborczych

17.11.10

Osoby niepełnosprawne, które chcą wziąć udział w wyborach i nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do lokali obwodowych komisji wyborczych, mogą skorzystać, wraz z członkiem rodziny, albo opiekunem, z bezpłatnego dowozu do lokalu wyborczego.

Otwarcie tyskiego dworca PKP

16.11.10

Wczoraj, z udziałem prezydenta Tychów, Andrzeja Dziuby, oraz członka zarządu PKP, Jacka Prześlugi, w Tychach otwarto dworzec PKP po remoncie.

Szczepienia przeciwko meningokokom dla dzieci z rocznika 2004

15.11.10

Jeśli jesteś rodzicem dziecka urodzonego w 2004 roku i zameldowanego w Tychach możesz skorzystać z dofinansowania i zaszczepić swoje dziecko przeciwko meningokokom typu C. Meningokoki wywołują m.in. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych oraz sepsę.

Akcja szczepień przeciwko grypie dla osób powyżej 65 roku życia

15.11.10

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia zaprasza osoby powyżej 65 roku życia zamieszkałe w Tychach, do zaszczepienia się przeciwko grypie.

Rok 2011 rokiem wolontariatu - konkurs

15.11.10

W imieniu Fundacji Internationaler Bund Polska zapraszmy do udziału w konkursie "2011 Rok Wolontariatu". Konkurs potrwa do 10 grudnia 2010 r.

Bezrobocie na lokalnym rynku pracy – działania podjęte przez PUP Tychy

15.11.10

Spośród 65 miast na prawach powiatu Miasto Tychy zajmuje 9 miejsce pod względem najniższej stopy bezrobocia w kraju tj. 5,6% na koniec września. Wyprzedzają nas jedynie duże aglomeracje takie jak: Wrocław, Gdynia, Gdańsk, Kraków, Sopot, Katowice, Warszawa, Poznań.

Narodowe Święto Niepodległości

10.11.10

W Tychach uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się jutro (11 XI) o 11.00 na Placu Wolności.

V edycja inicjatywy społecznej „Warto być za!”

10.11.10

Po raz piąty ruszyła ogólnopolska inicjatywa społeczna „Warto być za!”, której organizatorem jest Kompania Piwowarska. Jej celem jest wspieranie obywateli, którzy z powodu ubóstwa nie mogą uczestniczyć w istotnych sferach życia społecznego, gospodarczego, politycznego czy kulturowego.

Samorząd przyjazny Seniorom

10.11.10

Tychy otrzymały dyplom za szczególne, innowacyjne rozwiązania zgłoszone do konkursu "Samorząd przyjazny Seniorom".

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×