Miasto

Prezydent Tychów - Przyjacielem Kolei !

09.11.10

Wczoraj, w Warszawie, podczas uroczystej gali w Teatrze Narodowym, prezydent Tychów, Andrzej Dziuba, odebrał nagrodę "Człowiek Roku - Przyjaciel Kolei" przyznaną przez PKP PLK S.A. oraz Railway Business Forum w kategorii Samorządowiec.

Tychy wysoko w rankingu

09.11.10

Tychy zajęły szóste miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego w kategorii gmin miejskich. Wyniki rankingu zostały ogłoszone wczoraj w Warszawie.

Remont ul. Jaroszowickiej- utrudnienia

08.11.10

MZUiM w Tychach informuje, że rozpoczynają się prace związane z I etapem przebudowy ul.Jaroszowickiej, na odcinku od ul. Mysłowickiej do ul. Kościelnej.

Budowa Zakładu Kompleksowego Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Tychach

08.11.10

W dniu 5 listopada br., w Tychach, Prezes Zarządu Spółki "MASTER", Marek Mrówczyński, podpisał, w obecności Prezydenta Tychów oraz przedstawicieli gmin, będących udziałowcami spółki "MASTER", umowę z Wiceprezesem NFOŚiGW Małgorzatą Skuchą o dofinansowanie inwestycji pn. "Budowa Zakładu Kompleksowego Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Tychach". Na mocy umowy NFOŚiGW dofinansuje realizację budowy Zakładu kwotą blisko 70 mln złotych, przy całej wartości inwestycji, która wynosi ponad 109 mln zł. Budowa Zakładu rozpocznie się w 2011 roku.

Ryszard Kalisz gościem Uniwersytetu Trzeciego Wieku

03.11.10

JM Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych im. ks. Emila Szramka oraz Prezydent Miasta Tychy mają zaszczyt zaprosić na uroczystą inaugurację czwartego roku akademickiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy WSZiNS. W programie m.in. wykład Ryszarda Kalisza.

Stawki podatku od nieruchomości na 2011r.

29.10.10

Na sesji Rady Miasta Tychy, w dniu 28 października br, uchwalono wysokość rocznych stawek podatku od nieruchomości od 1m2 powierzchni użytkowej w wysokości podstawowej dla budynków mieszkalnych i ich części w wysokości 0,67 zł., natomiast od budynków i ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej 21,05 zł.

Zmiany w korzystaniu z Taryfy Pomarańczowej w Tychach

29.10.10

Na wczorajszej sesji Rady Miasta Tychy, radni podjęli uchwałę, iż osoby korzystające z biletów okresowych w Taryfie Pomarańczowej, w sytuacjach kiedy podróżowanie pociągiem na trasie Tychy-Katowice będzie niemożliwe lub znacznie utrudnione, mogą korzystać z połączeń, liniami zwykłymi, autobusów MZK Tychy, relacji Tychy-Katowice.

Organizacja ruchu w Tychach w dn. 30.10.-01.11.2010 roku

28.10.10

W dniach od 30 października do 2 listopada włącznie, w Tychach, zostanie zmieniona organizacja ruchu w następujących miejscach:

Dopalacze - akcja informacyjna Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego

26.10.10

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitrarny prowadzi w mieście akcję informacyjną na temat stosowania tzw. dopalaczy, powodujących zagrożenie zdrowia i życia ludzi.

Pacjencie czy znasz swoje prawa?

22.10.10

W październiku tego roku przypada pierwsza rocznica urzędowania Rzecznika Praw Pacjenta. Z tego powodu na prośbę pani Krystyny Barbary Kozłowskiej, Rzecznika Praw Pacjenta zamieszczamy informacje nt. kampanii promocyjno-informacyjnej, która ma na celu rozpropagowanie wiedzy io prawach pacjenta i instrumentom im przysługującym w przypadku łamania ich praw.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×