Miasto

„Złote Gody” w Urzędzie Miasta

13.10.10

W Urzędzie Miasta Tychy odbyła się 13 października uroczystość uhonorowania medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Przedstawiciele władz, wręczyli 12 parom, pozostającym w związku małżeńskim przez pięćdziesiąt lat, medale, nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Tradycyjnie, nie odbyło się bez kwiatów, gratulacji oraz życzeń.

Prezydent Tychów, Andrzej Dziuba, nominowany w kategorii "Samorządowiec roku" w konkursie "Człowiek roku - przyjaciel kolei"

12.10.10

11 października 2010 roku o godz. 12.00 w siedzibie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. odbyło się wręczenie nominacji w konkursie "Człowiek roku – przyjaciel kolei". Jednym z laureatów nominacji został prezydent Tychów, Andrzej Dziuba, który otrzymał nominację w kategorii "Samorządowiec roku". Uroczystość odbyła się po raz szósty. W konkursie promowane są osoby, które w swojej pracy zawodowej osiągnęły uznanie środowiska za działania związane z rozwojem i promowaniem transportu kolejowego, a także budowaniem klimatu sprzyjającego rozwojowi kolei.

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w Tychach

12.10.10

Od 1 kwietnia do 30 listopada 2010r. odbywa się w Tychach X edycja Ogólnopolskiej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Głównym założeniem akcji jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, w placówkach oświatowych, niebezpieczeństw wynikających ze spożycia alkoholu. Ponadto intencją organizatorów programu jest również zwiększenie świadomości rozwoju umysłowego i sprawności psychofizycznej oraz poszerzenie wiedzy o negatywnym wpływie używek na młody organizm.

Oddaj krew - dostaniesz bilet!

12.10.10

Ci, którzy w najbliższych dniach w wyznaczonych punktach oddadzą krew, otrzymają bilet na hokejowe spotkanie GKS Tychy z Cracovią Kraków, które odbędzie się 15 października.

Dodatkowe środki na inwestycje

08.10.10

Dodatkowe środki przeznaczone zostaną na niektóre inwestycje miejskie – tak zadecydowano podczas wrześniowej sesji Rady Miasta. Zwiększono nakłady finansowe na przebudowę transportu publicznego w Tychach, drogi oraz na oświatę.

XIII Śląska Jesień Gitarowa - konferencja prasowa rozpoczynająca festiwal i konkurs gitarowy

07.10.10

W najbliższą sobotę, 9 października br., w hotelu Tychy, o godz. 12.00 rozpocznie się konferencja prasowa inaugurująca XIII edycję "Śląskiej Jesieni Gitarowej" - Międzynarodowego Festiwalu oraz konkursu im. Jana Edmunda Jurkowskiego. W konferencji wezmą udział: dyrektor artystyczny Festiwalu - prof. Alina Gruszka, dyrektor Festiwalu i jednocześnie dyrektor MCK w Tychach - Wojciech Wieczorek, przewodniczący Jury - Marcin Dylla wraz z międzynarodowym składem Jury oraz zaproszeni artyści, występujący podczas Festiwalu i biorący udział w konkursie.

Bezpłatne poradnictwo prawne w Tychach

06.10.10

W Tychach działa Punkt Poradnictwa Otwartego w którym można skorzystać z porad eksperta.

Stypendia „Quod discis, tibi discis” przyznane!

06.10.10

Poniżej publikujemy listę studentów, którym przyznano w 2010 roku stypendium Samorządu Miasta Tychy „Quod discis, tibi discis” (Czegokolwiek się uczysz, dla siebie się uczysz).

Październik miesiącem zdrowia

05.10.10

W ramach programu „Październik Miesiącem Zdrowia” w Tychach będą wykonywane bezpłatne badania.

Profile miasta na portalach społecznościowych

05.10.10

Na stronie Urzędu Miasta pojawiły się widżety, czyli „ikonki” poszczególnych portali społecznościowych, dzięki którym szybko można przenieść się na profil miasta Tychy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×