Miasto

STRAJK OSTRZEGAWCZY W NEXTEER AUTOMOTIVE POLAND

22.03.10

Załoga produkującej części samochodowe spółki Nexteer Automotive Poland w Tychach zaplanowała na dziś 2-godzinny strajk ostrzegawczy. Pracownicy domagają się podwyżek. Na jutro zaplanowano rozmowy z udziałem mediatora. To kolejny etap trwającego od 8 lutego sporu zbiorowego w tyskiej fabryce.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

18.03.10

Dnia 17 marca br. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta w Tychach odbyła się uroczystość, podczas której Andrzej Dziuba Prezydent Miasta wręczył medale dwudziestu ośmiu parom za długoletnie pożycie małżeńskie.

Ścieżki rowerowe w Tychach

17.03.10

Urząd Miasta w Tychach zawarł ze Śląskim Urzędem Marszałkowskim umowę o dofinansowanie budowy i modernizacji ścieżek rowerowych w Tychach. Przedmiotem umowy jest budowa i modernizacja nawierzchni oraz oznakowanie 9 tras rowerowych (łącznie 72,4 km). Realizacja przedsięwzięcia ma na celu rozwój możliwości poruszania się mieszkańców Tychów rowerem na terenie miasta, a także umożliwienie tranzytu do miast ościennych.

Tyskie ślady w Berlinie

15.03.10

Tyscy uczestnicy kolejnej wymiany w dniach 1-8.03.2010 poszukiwali polskich śladów w stolicy Niemiec. Spotkanie młodzieży miało charakter dwustronnej wymiany dziennikarskiej i odbyło się pod hasłem: "Polacy w Berlinie: integracja i komunikacja, historyczna wyprawa –poszukiwanie polskich śladów w Berlinie".

Ostatni weekend konsultacji społecznych w Tychach

12.03.10

Do 15 marca br trwają w Tychach konsultacje społeczne związane ze zmianą granic, w odpowiedzi na wniosek Bierunia.

Prezydent Tychów wybrany do Zarządu Związku Miast Polskich

11.03.10

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 8.03.2010 Prezydent Tychów Andrzej Dziuba został wybrany, w wyborach uzupełniających, do Zarządu Związku Miast Polskich.

Koncert charytatywny

04.03.10

11 marca, w czwartek w Teatrze Małym w Tychach, o godz. 19.00 odbędzie się koncert charytatywny na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych „Muzycy dzieciom”.

Pałac Ślubów po remoncie

29.01.10

Zakończył się remont Pałacu Ślubów tyskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Sala ślubów zyskała nowoczesne i eleganckie wnętrze. Modernizacja objęła też szatnię, poczekalnię, biuro i archiwum. Została zainstalowana szklana platforma, która ułatwi osobom niepełnosprawnym poruszanie oraz usprawni dostęp na uroczystość.

Postaw na innowacyjność - dotacje na założenie firmy dla osób 45+

28.01.10

Rozpoczął się szósty nabór do projektu „Postaw na innowacyjność – wsparcie w założeniu firmy osób 45+”, w ramach którego osoba z wyróżniającym się pomysłem na biznes w wieku min. 45 lat może uzyskać dotację w kwocie max. 40 000 zł i pomoc doradczo – szkoleniową w założeniu i prowadzeniu własnej firmy.

Apel do mieszkańców

26.01.10

W związku z zapowiadaną falą silnych mrozów i opadów śniegu Wojewoda Śląski apeluje do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego o rozważne zachowanie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×