Miasto

Obchody Święta Wojska Polskiego

13.08.10

Wczoraj, 12 sierpnia, w Tychach odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta.

Tyski projekt dedykowany osobom niepełnosprawnym wyróżniony przez MRR

11.08.10

Projekt „Z nich jesteśmy dumni” zrealizowany przez Urząd Miasta Tychy znalazł się wśród 5 najwyżej ocenionych projektów w konkursie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego „Dobre praktyki EFS 2010”, do którego zgłoszono łącznie 360 projektów z całego kraju.

Granica Tychy - Bieruń bez zmian

10.08.10

Wojewoda Śląski w piśmie do Jerzego Millera, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, podtrzymał swoje wcześniejsze stanowisko o niezmienności granic pomiędzy Tychami i Bieruniem. Od 2007 roku jest to już trzecia próba, podejmowana przez Bieruń, zmiany granic i włączenia części terenów należących do Tychów, na których obecnie znajduje się m.in fabryka Fiat Auto Poland S.A. oraz część ulicy Oświęcimskiej, do administracyjnych granic Bierunia. Dwie ostatnie próby zmiany granic (w 2007 i 2008r.) zakończyły się decyzją negatywną Rady Ministrów, w taki też sposób były wcześniej zaopiniowane przez Wojewodę Śląskiego.

Akademia Orange dla bibliotek w Tychach

05.08.10

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach bierze udział w programie Fundacji Orange – „Akademia Orange dla bibliotek”, którego celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania.

Tyski etap Tour de Pologne

04.08.10

Dziś, od wczesnych godzin rannych, przed Urzędem Miasta w Tychach powstawało miasteczko rowerowe. Setki mieszkańców Tychów i dziennikarze obserwowali przygotowania kolarzy do startu w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich.

Remont ul. Katowickiej

03.08.10

MZUiM w Tychach informuje, że rozpoczyna się remont nawierzchni ul. Katowickiej na odcinku długości 900 m od mostu nad rzeką Mleczną do posesji nr 193.W trakcie robót ruch prowadzony będzie wahadłowo. Prace, zgodnie z harmonogramem powinny rozpocząć się 5 sierpnia i zakończyć do 20 sierpnia. Remont wykona firma "Drogopol" z Katowic. Za utrudnienia przepraszamy.

Gratulacje z Parlamentu Europejskiego

02.08.10

Małgorzata Handzlik, Poseł do Parlamentu Europejskiego, pogratulowała naszemu miastu zajęcia piątego miejsca w „Rankingu Samorządów” pod względem efektywności wykorzystania funduszy unijnych.

Bezpłatne poradnictwo prawne w Tychach

02.08.10

W Tychach działa Punkt Poradnictwa Otwartego w którym można skorzystać z porad eksperta.

Apel IPN

30.07.10

W niedzielę, 1 sierpnia w 66. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, o godz. 17.00, na polecenie Wojewody Śląskiego, na minutę zostaną włączone syreny alarmowe.

UNIKATOWE TYCHY

28.07.10

W Tychach, za pieniądze unijne, w 2011 roku powstanie szlak kulturowy pn. „Od socrealizmu do postmodernizmu czyli unikatowe Nowe Tychy”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×