31 stycznia 2024 12:13

Do 11 stycznia tyscy przedsiębiorcy mogli zgłaszać się do miejskiego konkursu na „Najpiękniejszą witrynę świąteczną”. Jury wyłoniło trzy zwyciężczynie: Katarzynę Muchę prowadzącą artystyczną pracownię krawiecką "Kolorowy Świat Katarzyny", Mirellę Długajczyk prowadzącą kwiaciarnię F. H Mirdekor oraz Monikę Musik - Milińską prowadzącą pracownię cukierniczą "Upiekło mi się!".

W konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Tychy mogli wziąć udział mikro, mali i średni przedsiębiorcy. Celem konkursu było zachęcenie przedsiębiorców do większej dbałości o estetykę ich witryn. 

Świąteczne witryny oceniła komisja konkursowa w składzie: Anna Syska - Miejski Konserwator Zabytków, historyczka i popularyzatorka architektury, Michał Lorbiecki - urbanista i ekonomista, pełnomocnik prezydenta ds. nowego Centrum Tychów oraz Magdalena Łuka - naczenik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Tychy. 

Ze względu na różnorodność możliwości aranżacji witryn oraz profilu działalności firmy, a także różne wymiary witryn i kontekst zewnętrzny, komisja oceniająca witryny miała trudny wybór. Dlatego zdecydowała o wyłonieniu trzech zwyciężczyń, przyznając im równorzędne nagrody.

30 stycznia odwiedził je Maciej Gramatyka, pełniący funkcję prezydenta Tychów i wręczył wyróżnienia i miejskie upominki.

- Bardzo cieszy mnie pomysłowość i kreatywność tyskich przedsiębiorczyń. Wierzę, że taka dbałość o szczegóły w projektowaniu świątecznych witryn przyczynia się do budowania spójnego wizerunku ich marki, ale też przekłada się na pozytywny wizerunek miasta. To ważna część naszej wspólnej troski o przestrzeń Tychów - mówi Maciej Gramatyka, pełniący funkcję prezydenta Tychów.

Wyróżnione przedsiębiorczynie to:

Katarzyna Mucha prowadząca artystyczną pracownię krawiecką "Kolorowy Świat Katarzyny" przy ul.Kościuszki 42 na Starych Tychach. 

Pani Katarzyna Mucha jest przedsiębiorcą od 7 lat, w prowadzonym przez nią lokalu działa już piąty rok. Szyje zabawki, narzuty, poduszki, unikatowe przedmioty uwzględniając pomysły klienta. Robi projekty dekoracyjne, przeróbki krawieckie, organizuje też warsztaty szycia. Na co dzień promuje ideę zero waste, zachęcając do niewyrzucania ubrań i zabawek nadaje przedmiotom drugie życie.

Otwarcie działalności przez Panią Katarzynę było możliwe dzięki dotacji finansowej z Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach. Informacje o Kolorowym Świecie Katarzyny znajdują się również w Tyskiej Bazie Rzemieślników>>

Komisja oceniająca witryny doceniła autorskie wykonanie widniejącej w jej witrynie choinki oraz ozdób. Podkreślając, że dekoracja zachęca do kreatywnego spojrzenia na ozdoby świąteczne, doceniając przede wszystkim wartość rękodzieła, domowy i ciepły charakter witryny.


Mirella Długajczyk prowadząca przy ul. Konfederatów Barskich 17 kwiaciarnię F. H Mirdekor. Kwiaciarnia działa w tym miejscu od 23 lat.

Komisja doceniła spójność aranżacji i świąteczny zimowy klimat witryny. W uzasadnieniu podkreślono, że dzięki oświetleniu witryna zaprasza klientów do środka.


Monika Musik‑Milińska prowadząca pracownię cukierniczą, tortów artystycznych i słodkich wypieków pod nazwą "Upiekło mi się!" na os. T przy ul. Tołstoja 40. 

Prowadzona przez nią pracownia cukiernicza działa w naszym mieście od 4 lat, a jej otwarcie było możliwe dzięki otrzymaniu dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach.

Pani Monika, jest samoukiem, ale dzięki optymizmowi i zapałowi, jej praca stała się dla niej pasją. Na co dzień wykonuje słodkości, korzystając ze składników najwyższej jakości. Wyczarowuje torty, babeczki, makaroniki, słodkie desery na życzenie klienta. Bywa, że w okresie komunii i wesel piecze 11 tortów dziennie

Komisja doceniła chęć zaakcentowania obecności firmy w przestrzeni publicznej, pomimo trudnego kontekstu architektonicznego. Doceniono również wykorzystanie przez przedsiębiorcę wszystkich elementów zewnętrznych lokalu - ozdobienie fragmentu elewacji, dojścia do lokalu, drzwi oraz okien.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.