Aktualności

W tyskich szkołach będą realizowane projekty,  podnoszące kompetencje uczniów
W tyskich szkołach będą realizowane projekty, podnoszące kompetencje uczniów
20 sierpnia 2010 10:58
Od nowego roku szkolnego, w Tychach, w szkołach podstawowych i gimnazjach będą realizowane dwa projekty adresowane do ponad 4000 uczniów tyskich szkół. Projekt pn. "Pierwsze koty za płoty na drodze do Europy. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów tyskich szkół podstawowych", w którym bierze udział 19 szkół podstawowych oraz "Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów tyskich gimnazjalistów" obejmujący12 gimnazjów współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
91. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego
91. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego
18 sierpnia 2010 10:10
W dniu wczorajszym, w dziewięćdziesiątą pierwszą rocznicę wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego, pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Tychach Czułowie odbyły się uroczystości rocznicowe. Wzięli w nich udział przedstawiciele m.in. władz samorządowych Tychów, władz wojewódzkich, organizacji kombatanckich oraz rodzina powstańca śląskiego, twórcy i budowniczego pomnika, Józefa Dedy.
Puchar Śląska Nordic Walking
Puchar Śląska Nordic Walking
17 sierpnia 2010 14:29
21 sierpnia w Tychach na terenie OW Paprocany odbędzie się Puchar Śląska Nordic Walking. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy nie tylko na zawody, ale również na warsztaty, podczas których zostanie omówione planowanie treningu i prawidłowa technika nordic walking.
VIII Tyska Noc Filmowa
VIII Tyska Noc Filmowa
17 sierpnia 2010 13:56
W najbliższą sobotę (21.08) zapraszamy na VIII Tyską Noc Filmową. Jak co roku w Parku Miejskim wyświetlane będą specjalnie na tę okazję wybrane filmy. Dodatkowo zaprezentowany zostanie film nakręcony z okazji dwudziestolecia samorządu z udziałem tyskich dwudziestolatków.
Akcja odkomarzania w Tychach
Akcja odkomarzania w Tychach
16 sierpnia 2010 14:30
W Tychach, w dniach 17 i 18 sierpnia br. zostanie przeprowadzona akcja dezynsekcji przeciwko pladze komarów. Będzie przeprowadzona na terenach: parku Północnego, parku św. Franciszka, parku Suble I i II, parku Łabędziego oraz w rejonie jeziora Paprocany, w godzinach wieczornych - rozpoczęcie prac po godz. 19 - tej. Całkowita powierzchnia dezynsekcji wyniesie 54 ha.
"Podajmy sobie ręce" - autorski projekt MOPS w Tychach
"Podajmy sobie ręce" - autorski projekt MOPS w Tychach
16 sierpnia 2010 12:06
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach, od września br., rozpoczyna realizację autorskiego projektu "Podajmy sobie ręce", adresowanego do rodzin pozostających od dłuższego czasu pod opieką MOPS. Do programu zostało zakwalifikowanych 10 rodzin z małoletnimi dziećmi, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Rodziny wyraziły chęć i zainteresowanie udziałem w programie.
Uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich
Uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich
16 sierpnia 2010 8:27
W najbliższy wtorek, 17 sierpnia, w dziewięćdziesiątą pierwszą rocznicę wybuchu pierwszego powstania śląskiego (17 sierpnia 1919r.), w miejscu śmierci Franciszka Mroza, pierwszego śląskiego powstańca, w Tychach-Czułowie odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.
Powiatowy Urząd Pracy w Tychach tworzy Centrum Aktywizacji Zawodowej
Powiatowy Urząd Pracy w Tychach tworzy Centrum Aktywizacji Zawodowej
16 sierpnia 2010 7:41
Powiatowy Urząd Pracy w Tychach, ze środków Funduszu Pracy, w wysokości 199,6 tysięcy złotych, sfinansuje koszty utworzenia Centrum Aktywizacji Zawodowej (dalej: CAZ).
Remont ul. Lokalnej w Tychach
Remont ul. Lokalnej w Tychach
16 sierpnia 2010 7:39
Miejski Zarząd Ulic i Mostów informuje, że od najbliższego poniedziałku, 16 sierpnia 2010r. rozpoczynają się prace związane z remontem mostu nad Potokiem Tyskim w ciągu ul. Lokalnej.
Obchody Święta Wojska Polskiego
Obchody Święta Wojska Polskiego
13 sierpnia 2010 15:27
Wczoraj, 12 sierpnia, w Tychach odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.