Miasto

Rekrutacja do szkół średnich w Tychach

13.05.20

Uczniowie w całej Polsce od połowy marca uczą się zdalnie. Ze względu na zagrożenie epidemiczne szkoły ponadpodstawowe w Tychach nie przewidują „dni otwartych” dla uczniów klas ósmych w tradycyjnej formule.

Elektroniczny odpis Aktu Stanu Cywilnego

12.05.20

Do tej pory, z e-usługi umożliwiającej wnioskowanie online o odpis aktu stanu cywilnego, skorzystało ponad 110 tysięcy osób. Od 21 kwietnia 2020 r. dostępna jest jej rozszerzona wersja.

2020 rok bez imprez w plenerze

12.05.20

W tym roku tyszanie mieli uczestniczyć m.in. w Święcie Miasta, Śląskiej Jesieni Gitarowej, Rocku na Plaży, festiwalu szantowym Port Pieśni Pracy, koncertach w Mediatece i wielu innych wydarzeniach.

Webinarium: PUP o pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej

08.05.20

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Tychach zapraszają do wzięcia udziału w seminarium „Zasady ubiegania się o pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej w Powiatowym Urzędzie Pracy".

„3+ liczna rodzina” i „aktywni60plus” w 2019 roku

07.05.20

Na ostatniej sesji Rady Miasta Tychy przedstawiono sprawozdanie z realizacji miejskiego programu skierowanego do rodzin wielodzietnych: „3+ Liczna rodzina” oraz programu dedykowanego tyskim seniorom: „aktywni60plus”.

ARiMR: Wypłata dopłat do materiału siewnego na finiszu

07.05.20

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa finalizuje wypłatę dopłat do zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za rok 2019 r. Do 29 kwietnia 2020 roku wypłaciła rolnikom z tego tytułu 62 mln zł.

Urząd Miasta Tychy w czasie pandemii

07.05.20

Od połowy marca urząd miasta funkcjonuje na specjalnych zasadach. Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty oraz skrzynek wystawionych przed urzędem. Coraz więcej spraw będzie można jednak załatwić także osobiście.

Bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

06.05.20

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia o możliwości odblokowania pracy w gabinetach fizjoterapeutycznych, od 4 maja 2020 można znów skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji i porad fizjoterapeutycznych.

Rynek pracy w czasie pandemii koronawirusa

06.05.20

Koronawirus diametralnie zmienił dotychczasową sytuację m.in. na rynkach pracy. W Tychach także widać duże zmiany. W kwietniu do Powiatowego Urzędu Pracy wpłynęło 214 ofert, w styczniu tego roku było ich ponad tysiąc.

Tyski Rower powraca

06.05.20

Od najbliższej soboty tyszanie będą mogli ponownie korzystać z rowerów miejskich. Chcąc wypożyczyć rower powinni jednak zastosować się do nowych zasad ich użytkowania związanych z epidemią koronawirusa.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×