Miasto

Powstanie ścieżka rowerowa z Tychów do Bierunia

29.12.16

Przetarg na opracowanie projektów budowlano-wykonawczych dla zadania pn.: "Rozbudowa ul. Oświęcimskiej na odcinku od ul. Serdecznej w Tychach do ul. Homera w Bieruniu" został już ogłoszony przez MZUiM w Tychach.

Będą specjalne pociągi na Sylwestra

29.12.16

Mieszkańcy Śląska i Zagłębia, którzy planują zabawę sylwestrową poza swoim domem będą mogli skorzystać ze specjalnej, sylwestrowej oferty Kolei Śląskich. Z samych Katowic w ciągu 10 minut w trzech różnych kierunkach wyjadą nocą trzy pociągi.

Orszak Trzech Króli w Tychach

28.12.16

W piątek, 6 stycznia, ulicami naszego miasta przejdzie V Tyski Orszak Trzech Króli. Tego dnia Trzej Królowie poprowadzą wielobarwne orszaki do Betlejem. Monarchowie wyruszą w drogę konno i w lektyce.

Świąteczne życzenia dla tyszan

23.12.16

Szanowni Państwo! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć najlepsze życzenia od Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby oraz Przewodniczącego Rady Miasta Tychy Macieja Gramatyki.

Zmiana numerów telefonów TZUK

23.12.16

W związku ze zmianą siedziby Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych, który został przeniesiony z ul. Burschego 2 na ul. Budowlanych 67 zmieniły się numery telefonów.

Nowa droga w Tychach otwarta

22.12.16

Od czwartku (22.12.) kierowcy mogą korzystać z nowego połączenia dwóch tyskich ulic: Asnyka i Mikołowskiej. To największa i najważniejsza drogowa inwestycja zrealizowana przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w 2016 roku. Dzięki niej powstał zupełnie nowy wylot z miasta na drogę DK-44.

Budżet Miasta Tychy na 2017 rok przyjęty

20.12.16

Na wczorajszej sesji (19.12.) tyscy radni niemal jednogłośnie przyjęli uchwałę budżetową. „Za” głosowało 23 radnych, jedna osoba się wstrzymała, a jeden z radnych podczas głosowania był nieobecny.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

20.12.16

W aktualnym numerze Tyskiego Informatora Samorządowego opublikowaliśmy podsumowanie mijającego roku. Warto przypomnieć sobie, co działo się w Tychach.

Konsultacje społeczne dotyczące projektu „Uruchomienie Centrum Usług Społecznościowych w Tychach”

20.12.16

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, dotyczących przygotowywanego projektu „Uruchomienie Centrum Usług Społecznościowych w Tychach” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Zgłoś się na wolontariat UEFA EURO U21!

14.12.16

Do końca roku trwają zapisy na Wolontariat Mistrzostw Europy UEFA Euro U21, które odbędą się w 2017 roku w sześciu miastach w Polsce, w tym m.in. w Tychach! Turniej rozpocznie się 16 czerwca w Lublinie, a zakończy 30 czerwca w Krakowie. W Tychach odbędą się trzy mecze oraz półfinał.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...