Miasto

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

17.09.20

22 września w Tychach wystartował projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurują specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

16.09.20

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Rusza II edycja Tyskiego Społecznika

16.09.20

Masz w swoim otoczeniu osobę, która jest aktywna i udziela się społecznie? Być może widzisz jak pomaga dzieciom, seniorom, sąsiadom, wspiera lokalne środowisko lub walczy w jakiejś słusznej społecznej sprawie? Koniecznie zgłoś swojego kandydata do tytułu Tyskiego Społecznika Roku 2020!

Mobilna Poradnia Ekologiczna

15.09.20

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza mieszkańców Katowic, Mysłowic, Tych oraz powiatów bieruńsko-lędzińskiego i pszczyńskiego do udziału w proekologicznym projekcie edukacyjnym pn. "Mobilna Poradnia Ekologiczna".

Ruch na DK86 w Katowicach wróci 19 września

14.09.20

Ostatnie tygodnie wykonawca wykonywał prace, by jak najszybciej przywrócić ruch na drodze krajowej, w efekcie będzie to możliwe 10 dni wcześniej niż zakładał przyjęty harmonogram.

Przebudowa ścieżek rowerowych w Tychach

14.09.20

Dobra wiadomość dla fanów jazdy na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach podpisał umowę na przebudowę dziewięciu ścieżek rowerowych w mieście. Prace ruszyły już na czterech odcinkach, a wkrótce rozpoczną się kolejne.

Czasopisma na wynos i książki ostatniej szansy

11.09.20

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach teraz nie tylko książki, ale i czasopisma można wypożyczyć do domu. Czasopisma są dostępne od 7 września br. w czytelni w Mediatece na ul. Piłsudskiego oraz w filii na ulicy Batorego.

Nowe życie fontanny w Parku Niedźwiadków

11.09.20

Fontanna w tak lubianym zwłaszcza przez najmłodszych tyszan Parku Niedźwiadków przejdzie prawdziwą metamorfozę. Misy fontanny zostaną pokryte szklaną mozaiką w kolorze niebieskim z których kaskadowo będzie spływać woda.

4. edycja TYCHY LIGHT & SOUND FESTIVAL

11.09.20

W sobotę 12 września o godz. 17.00 do Browaru Obywatelskiego przy ul. Browarowej 21 w Tychach zawita Light & Sound Festival, czyli wielkie święto muzyki i światła, sztuk wizualnych i muzyki elektronicznej.

Coraz chętniej załatwiamy sprawy urzędowe, nie wychodząc z domu

10.09.20

Urząd Miasta w Tychach sprawdził jak na przykładzie kilku wydziałów w ostatnich miesiącach zmienił się sposób załatwiania spraw. Z zebranych danych wynika, że liczba wniosków składanych elektroniczne do magistratu znacznie wzrosła nawet o ponad 70%.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×