Miasto

Cztery strefy podziałają na zmysły

06.03.17

Już niebawem w Tychach powstanie pierwszy w mieście ogród sensoryczny. Zlokalizowany przy Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Edukacji będzie podzielony na cztery strefy, a większość wyposażenia ogrodu wykonają sami uczniowie w ramach zajęć w szkole m.in. w pracowni stolarskiej

W Tychach powstanie plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych

03.03.17

Płotek interaktywny, huśtawka stalowa dla dzieci na wózkach, Bongos – urządzenie muzyczne, ławka Kameleon, kołyska na sprężynach – to tylko kilka przykładów urządzeń, jakie znajdą się na placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych, który niebawem powstanie w Tychach.

Bezpłatne badania cytologiczne w Megrezie

02.03.17

Z okazji Dnia Kobiet 9 marca 2017 roku w godzinach od 7.00 do 13.30 w Poradni Położniczo-Ginekologicznej (przy gabinetach Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej) Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez tyszanki będą mogły wykonać bezpłatne badanie cytologiczne.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

02.03.17

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed silnym wiatrem, który może wystąpić w woj. śląskim od godziny 09 do 19 dnia 02.03.2017 r.

Umowa na 166 milionów podpisana

01.03.17

Jedna z najbardziej obciążonych dróg w kraju – DK44 w Tychach zostanie przebudowana. Andrzej Dziuba podpisał wczoraj (28.03) umowę w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie, dotyczącą unijnego dofinansowania na realizację tej inwestycji.

Centrum Usług Społecznościowych powstanie w Tychach

01.03.17

W budynku przy Zespole Szkół nr 5 przy ul. Edukacji 11 do 2019 roku powstanie Centrum Usług Społecznościowych dla seniorów, miasto złożyło już wniosek o dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

Konsultacje społeczne dotyczące projektów z zakresu termomodernizacji osiedla Osada w Tychach

01.03.17

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących termomodernizacji osiedla Osada w Tychach. Projekty zostały przygotowane przez Wydział Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

28.02.17

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o programie "Zielone Podwórka" i o pomysłach zgłoszonych w ramach budżetu partycypacyjnego.

Prezydent Tychów jednym z liderów 25-lecia na Śląsku

27.02.17

Tytuł Menedżera 25-lecia na Śląsku w konkursie „Sukces na Śląsku” Andrzejowi Dziubie przyznało Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów, które od 14-tu lat nagradza najlepszych, najbardziej reaktywnych menedżerów i najlepiej zarządzane firmy.

Spotkanie autorskie z Adamem Bieleckim

27.02.17

Tyska Galeria Sportu zaprasza 3 marca o godzinie 18 na spotkanie autorskie z wybitnym himalaistą, tyszaninem Adamem Bieleckim. Pretekstem do spotkania jest debiutująca właśnie na rynku książka Adama Bieleckiego i Dominika Szczepańskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...