Miasto

W Tychach przełamują bariery

09.01.20

Z inicjatywy mieszkańców w Tychach realizowany jest program „Łamacz barier”, którego zadaniem jest zwiększenie świadomości mieszkańców i pomoc w likwidacji barier architektonicznych w budynkach wielorodzinnych czy budynkach użyteczności publicznej.

Dzień Przedsiębiorcy w Tychach

08.01.20

16 stycznia 2020 roku w sali sesyjnej Urzędu Miasta (I piętro, sala 102), odbędzie się kolejny Dzień Przedsiębiorcy. Na przedsiębiorców oraz tych, którzy chcą rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej organizatorzy będą czekali od godz. 12.00 do 15.00.

Wielkie kolędowanie w Tychach

03.01.20

4 stycznia rozpoczynają się XXIX Tyskie Wieczory Kolędowe. Jak co roku nie zabraknie muzycznych niespodzianek w postaci wieczornych koncertów kolęd i pastorałek w tyskich świątyniach. Wystąpią m.in. zespół Turnioki, Skaldowie i Andrzej Sikorowski. Wielki finał – 11 stycznia.

Podsumowanie roku w Urzędzie Stanu Cywilnego

02.01.20

Zuzanna i Jan – to najpopularniejsze imiona, jakie rodzice wybierali dla dzieci urodzonych w 2019 roku w Tychach. W sumie w ubiegłym roku liczba zarejestrowanych w mieście urodzeń wyniosła ponad 1700, o 100 mniej zarejestrowano zgonów.

Zmiany organizacyjne w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów

02.01.20

Od 3 stycznia 2020 roku dyrektorem Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów będzie Artur Kruczek. Zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Łyko, który po zmianie będzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. techniczno-administracyjnych. Drugim zastępcą dyrektora MZUiM będzie Arkadiusz Bąk.

Klucz do biznesu

31.12.19

8 stycznia 2020 roku w Tychach rusza nowy program „Klucz do biznesu”, który ma pomóc przedsiębiorcom startującym z biznesem lub prowadzącym działalność nie dłużej niż 5 lat w wynajęciu lokalu na siedzibę firmy na preferencyjnych zasadach.

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych w Tychach

30.12.19

Zakończyły się właśnie prace przy montażu oświetlenia wertykalnego. Nowe oświetlenie pojawiło się na 19 wybranych przejściach dla pieszych na 12 tyskich ulicach. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania pieszy na przejściu i w jego pobliżu jest bardziej dostrzegalny przez kierowców.

Komunikacja publiczna w Sylwestra, Nowy Rok i Święto Trzech Króli

30.12.19

W najbliższych dniach w komunikacji publicznej w województwie śląskim będzie obowiązywał zmodyfikowany rozkład jazdy, dlatego warto go sprawdzić zanim wybierzemy się w podróż.

Wesołych Świąt dla wszystkich tyszan!

24.12.19

W tym wyjątkowym czasie życzymy radosnych, pogodnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, dużo spokoju, odpoczynku i magicznej świątecznej atmosfery, czasu spędzonego w gronie najbliższych, uśmiechu na twarzach i wzajemnej życzliwości, a także przede wszystkim, po prostu... Wesołych Świąt!

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

23.12.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" podsumowanie 2019 roku. Sprawdź, czym żyło nasze miasto!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×