Miasto

T jak Talent!

09.04.19

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy i Rozwoju Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Tychach "Piątka Dzieciom" we współpracy z Miejskim Centrum Kultury organizuje już po raz ósmy konkurs dla dzieci i młodzieży „T jak Talent”.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

09.04.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o akcji "Wpakujmy się w coś fajnego" i innych działaniach związanych z ekologicznym festiwalem Tyskie Żywioły.

Wodny Park Tychy bezpłatnie

09.04.19

W związku ze strajkiem nauczycieli uczniowie tyskich szkół mogą korzystać ze strefy rekreacyjnej Wodnego Parku Tychy za darmo na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

Umowa na przebudowę zajezdni PKM Tychy podpisana

08.04.19

8 kwietnia została podpisana umowa z firmą Mostostal Warszawa S.A., która wykona kompleksową modernizację zajezdni autobusowej w Tychach. Prace mają ruszyć z końcem kwietnia i potrwają 13 miesięcy.

Metropolia zintegrowała wypożyczalnie rowerów miejskich w czterech miastach

08.04.19

Wypożyczasz rower miejski w Katowicach i oddajesz go w Chorzowie, Sosnowcu albo Tychach. Od piątku (5 kwietnia) jest to oficjalnie możliwe! Stacje rowerowe w tych czterech miastach zostały zintegrowane i rowery standardowe można wymieniać między nimi bez żadnych konsekwencji.

W Tychach powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

08.04.19

Powstanie ośrodka to spełnienie naszych marzeń! – mówią zgodnie rodzice osób niepełnosprawnych, których dzieci korzystają z pomocy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego OREW w Tychach.

Odnawialne Źródła Energii - kolejna zmiana terminu rozstrzygnięcia konkursu

05.04.19

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ponownie przedłużył rozstrzygnięcie konkursu RPSL.04.01.03-IZ.01-24-199/17 z poddziałania 4.1.3. Odnawialne źródła energii, w ramach którego można otrzymać dotację unijną na montaż pomp ciepła, kotłów na pelet itp.

Tychy szykują się na strajk nauczycieli

05.04.19

Rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych z rządem nadal trwają. Nie wiadomo jednak jak się zakończą, dlatego w Tychach przygotowano specjalną ofertę kulturalną i sportową dla dzieci i młodzieży.

To już 15 lat. Tychy będą świętować rocznicę wejścia Polski do UE

04.04.19

1 maja tyszanie będą świętowali okrągłą, piętnastą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Na placu Baczyńskiego odbędzie się wystawa fotograficzna złożona ze zdjęć i wspomnień mieszkańców, a w kościele pw. św. Marii Magdaleny koncert pod batutą Michała Brożka.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

02.04.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o nowym oświetleniu na tyskich przejściach dla pieszych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×