Miasto

Nieodpłatna pomoc prawna w Tychach

02.01.17

W roku 2017 będzie funkcjonować pięć punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, które będą usytuowane w tych samych miejscach, co w roku 2016. Zmianie ulegną godziny, w jakich udzielane będą porady prawne.

XXVI Tyskie Wieczory Kolędowe

02.01.17

Od 7 do 14 stycznia 2017 odbędzie się kolejna, XXVI edycja Tyskich Wieczorów Kolędowych - festiwalu celebrującego tradycję wspólnego kolędowania.

Tychy chcą wybudować dom pomocy społecznej

29.12.16

Dziś (29.12) w Katowicach podpisano list intencyjny pomiędzy Archidiecezją Katowicką Kościoła Rzymskokatolickiego, reprezentowaną przez ks. Prof. Dariusza Walencika, a reprezentującym Miasto Tychy - prezydentem Andrzejem Dziubą, dotyczący sprzedaży nieruchomości w Kobiórze przy ulicy Promnickiej 53.

Powstanie ścieżka rowerowa z Tychów do Bierunia

29.12.16

Przetarg na opracowanie projektów budowlano-wykonawczych dla zadania pn.: "Rozbudowa ul. Oświęcimskiej na odcinku od ul. Serdecznej w Tychach do ul. Homera w Bieruniu" został już ogłoszony przez MZUiM w Tychach.

Będą specjalne pociągi na Sylwestra

29.12.16

Mieszkańcy Śląska i Zagłębia, którzy planują zabawę sylwestrową poza swoim domem będą mogli skorzystać ze specjalnej, sylwestrowej oferty Kolei Śląskich. Z samych Katowic w ciągu 10 minut w trzech różnych kierunkach wyjadą nocą trzy pociągi.

Orszak Trzech Króli w Tychach

28.12.16

W piątek, 6 stycznia, ulicami naszego miasta przejdzie V Tyski Orszak Trzech Króli. Tego dnia Trzej Królowie poprowadzą wielobarwne orszaki do Betlejem. Monarchowie wyruszą w drogę konno i w lektyce.

Świąteczne życzenia dla tyszan

23.12.16

Szanowni Państwo! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć najlepsze życzenia od Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby oraz Przewodniczącego Rady Miasta Tychy Macieja Gramatyki.

Zmiana numerów telefonów TZUK

23.12.16

W związku ze zmianą siedziby Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych, który został przeniesiony z ul. Burschego 2 na ul. Budowlanych 67 zmieniły się numery telefonów.

Nowa droga w Tychach otwarta

22.12.16

Od czwartku (22.12.) kierowcy mogą korzystać z nowego połączenia dwóch tyskich ulic: Asnyka i Mikołowskiej. To największa i najważniejsza drogowa inwestycja zrealizowana przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w 2016 roku. Dzięki niej powstał zupełnie nowy wylot z miasta na drogę DK-44.

Budżet Miasta Tychy na 2017 rok przyjęty

20.12.16

Na wczorajszej sesji (19.12.) tyscy radni niemal jednogłośnie przyjęli uchwałę budżetową. „Za” głosowało 23 radnych, jedna osoba się wstrzymała, a jeden z radnych podczas głosowania był nieobecny.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...