Miasto

Odszedł architekt Wacław Jaciow

21.07.20

W piątek 17 lipca 2020 roku, w wieku 90 lat, odszedł Wacław Jaciow – wybitny tyski architekt.

22 lipca odkomarzanie i odkleszczanie

20.07.20

Opryskami zostanie objętych ok. 65 hektarów miasta, głównie w parkach, przy zbiornikach wodnych i placach zabaw: w parku Północnym, parku św. Franciszka, parku Suble I i II, parku Łabędzim oraz tereny wokół zbiornika Paprocany.

O nawadnianiu gospodarstw i nie tylko, czyli krajowy webinar: dotacje dla rolnictwa

17.07.20

20 lipca 2020 r. kończy się w oddziałach regionalnych ARiMR nabór wniosków o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa.

Wakacyjna wystawa w tyskim muzeum

14.07.20

Muzeum Miejskie zaprasza na wystawę pt. „Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli… W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia". Wystawie towarzyszą kameralne warsztaty: „Opowiem Ci bajkę…”, „Dziecięcy taszyzm” i „Pejzaż morskich głębin” oraz spacer „Leśni scenografowie”.

II tura wyborów prezydenckich w Tychach - wyniki

13.07.20

Frekwencja we wczorajszych wyborach prezydenckich w Tychach wyniosła 70,33%. W 66 obwodach głosowania tyszanie oddali 35 454 głosy na Rafała Trzaskowskiego (54,35%) i 29 777 głosów na Andrzeja Dudę (45,65%).

Remont schodów przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Tychach

10.07.20

Trwa remont schodów prowadzących do Urzędu Stanu Cywilnego w Tychach. Wejście do USC jest możliwe od strony Parku Miejskiego Solidarności.

Nowe zasady w obsłudze wyborców przez obwodowe komisje wyborcze.

10.07.20

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 lipca 2020 r. wprowadziło zmiany w kolejności obsługi wyborców przez obwodowe komisje wyborcze.

Spotkanie na 30-lecie samorządności

08.07.20

W tym roku świętujemy 30-lecie samorządności w Polsce. To szczególny czas w historii naszego kraju – okres przełomowych zmian, których samorządy w znaczącym stopniu były kreatorami. To trzy dekady ogromnej pracy mieszkańców i samorządowców zakończone sukcesem.

Projekty prozdrowotne w Reptach

07.07.20

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka zaprasza mieszkańców województwa śląskiego do udziału w darmowych projektach zdrowotnych. Kierowane są one do osób zmagających się z chorobami układu kostno-stawowego oraz do osób z chorobą niedokrwienną lub niewydolnością serca.

W wakacje zostań żołnierzem

03.07.20

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach w ramach wakacyjnej Kampanii ,,Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zachęca wszystkich zainteresowanych służbą wojskową do odwiedzenia swojego promocyjnego stoiska 13 lipca i 16 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×