Miasto

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

06.06.17

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o pierwszym koncercie na Stadionie Miejskim, który odbędzie się 26 sierpnia br. oraz o ofercie wakacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych przygotowanej przez MOSiR.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

06.06.17

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić dzisiaj (6/7 czerwca), od godz. 12 do 2 w nocy, w województwie śląskim.

Kompleksowy remont 11 tyskich placówek

02.06.17

Ponad 46 mln zł będzie kosztował remont 5 przedszkoli i 6 tyskich szkół, charakteryzujących się największymi stratami ciepła i energii. Część tej kwoty, bo ponad 18 mln zł miasto pozyskało z Regionalnego Programu Wojewódzka Śląskiego 2014-2020 – pod koniec maja podpisano umowę o dofinansowanie.

Od wtorku do czwartku w Tychach zawyją syreny alarmowe

02.06.17

Od 6 do 8 czerwca br. Siły Zbrojne RP przeprowadzą na terenie całego kraju ćwiczenia, w ramach których sprawdzany będzie system wczesnego ostrzegania o zagrożeniach z powietrza. W związku z tym w Tychach mogą zawyć syreny alarmowe.

Tyski Rower jeździ od miesiąca

02.06.17

Miesiąc temu uruchomiliśmy miejską wypożyczalnię rowerów w Tychach. Od 1 maja z czterech stacji rowery wypożyczano 2426 razy, najczęściej ze stacji Paprocany (32,44%) i Plac Baczyńskiego (28,21%).

Tyskie muzeum wyróżnione

31.05.17

Wystawa Agnieszki Szymuli „Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej” została wyróżniona w Konkursie Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne 2016 Roku!

Bezpłatne konsultacje i wykłady w Centrum Zdrowia Psychicznego

31.05.17

Centrum Zdrowia Psychicznego w Tychach zaprasza 10 czerwca br. do udziału w ostatniej przed wakacjami "Białej sobocie". W jej ramach odbędą się bezpłatne konsultacje oraz wykłady na temat zdrowia psychicznego i prawidłowych relacji rodzinnych.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

30.05.17

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o nowych inwestycjach w Parku Południowym oraz wodnym placu zabaw, który po zimowej przerwie rusza już w najbliższy weekend.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

30.05.17

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić dzisiaj (30/31 maja), od godz. 13 do 3 w nocy, w województwie śląskim.

Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży w Tychach doceniona

29.05.17

Tychy zajęły 1. miejsce w ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”. Nagrodę, podczas Kongresu „Perły Samorządu 2017”, odebrał Marcin Staniczek – dyrektor MOSiR w Tychach. Specjalne wyróżnienia przyznano Tychom także za miejski transport niskoemisyjny.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...