Miasto

Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

09.03.18

W poniedziałek, 12 marca, w Teatrze Małym w Tychach odbędzie się wydarzenie organizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach wspólnie z Miejskim Centrum Oświaty w Tychach, mające na celu profilaktykę z zakresu edukacji i bezpieczeństwa młodzieży w ruchu drogowym.

Grillowanie na Paprocanach od maja

07.03.18

Dwie drewniane wiaty z grillami staną niebawem na zachodnim brzegu jeziora Paprocany (jedna na wyspie, a druga w odległości 300 metrów od niej). We wtorek (6.03) rozstrzygnięto przetarg na wykonanie tego wartego 75 600 złotych zadania.

Uczniowie technikum nr 2 w Tychach zmieniają swoją szkołę

07.03.18

Zespół uczniów Technikum nr 2 w Tychach postanowił odmienić szkolny korytarz, by stał się on przyjaznym miejscem. Mają się tam pojawić wygodne pufy i fotele, a także ciekawa identyfikacja wizualna.

Od kwietnia wspólne bilety okresowe w metropolii

07.03.18

Wspólny cennik dla biletów dobowych, tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych. Przed nami kolejny etap komunikacyjnej rewolucji w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 kwietnia.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

06.03.18

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o planach dotyczących szkoły przy ul. Młodzieżowej, a także o realizowanych w mieście inwestycjach.

Bezpłatne przejazdy z powodu smogu

06.03.18

W środę 7 marca br. KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry, Koleje Śląskie i MZK Tychy wprowadzają bezpłatne przejazdy dla pasażerów, którzy w chwili przejazdu będą ze sobą posiadać dowód rejestracyjny samochodu osobowego.

Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania przestrzennego osiedla B

06.03.18

W związku z przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic: Cienistej, Begonii, Budowlanych, Bpa. Burschego, Kard. Hlonda, Bocznej, Sienkiewicza, Baziowej oraz parku Niedźwiadków w Tychach zapraszamy na konsultacje społeczne.

Ostrzeżenie przed marznącymi opadami

05.03.18

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed marznącymi opadami, które mogą wystąpić w woj. śląskim w nocy 5/6.03 i rano 6.03.

Do czwartku nie wypożyczysz książek w Mediatece

05.03.18

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach informuje, że z powodu reinstalacji systemu Biblioteki Głównej (Mediateki) od 5 do 8 marca nie będzie można wypożyczać książek z wypożyczalni dla dorosłych, dla dzieci oraz z działu muzycznego.

Uwaga! Bardzo zła jakość powietrza

05.03.18

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ostrzega, że dziś (5.03.) ze względu na poziom pyłu zawieszonego, w Częstochowie, na obszarze centralnym, rybnicko-pszczyńskim, bielsko-cieszyńskim, w Bielsku-Białej oraz w dolinach beskidzkich, jakość powietrza będzie bardzo zła.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×