5 czerwca 2024 9:34

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Środowiska. Tegoroczna kampania skupia się na renaturyzacji gruntów, pustynnieniu i odporności na suszę pod hasłem „Nasza ziemia. Nasza przyszłość. Jesteśmy #GenerationRestoration". Na tematykę tą zwraca również uwagę Komisja Europejska organizując Zielony Tydzień Unii Europejskiej. Wydarzeniem partnerskim w Tychach jest konkurs ekologiczny dla tyszan pn. "Ekorymy-Tychy". Czas na wysłanie zgłoszeń konkursowych mija 5 lipca.

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie wiersza, rymowanki, fraszki, limeryku lub innego utworu poetyckiego o tematyce ochrony środowiska w Tychach.

Utwór powinien spełniać następujące warunki:

  • Składać się z co najmniej 4 wersów, ale nie zajmować więcej niż jednej strony A4.
  • Dotyczyć ochrony środowiska i poruszać jedno lub więcej zagadnień z zakresu powietrza, wód powierzchniowych lub podziemnych, przyrody, gleby, hałasu, krajobrazu itp.
  • Być pracą własną, niepublikowaną wcześniej i nie przedstawianą na innych konkursach.
  • Nie stanowić plagiatu, kopii lub fragmentu innego utworu.

Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden utwór literacki. Prace zbiorowe nie będą brane pod uwagę.

W konkursie przewidziane zostały trzy kategorie wiekowe:

  • dla dzieci do lat 12,
  • dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat,
  • dla dorosłych, powyżej lat 18.

Do wygrania są nagrody rzeczowe, w postaci ekologicznych gadżetów. 

Celem konkursu jest podniesienie świadomości na temat ochrony środowiska w Tychach oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego udziału w działaniach na rzecz ochrony naszego miasta. 

O konkursie na stronie Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.