22 grudnia 2023 10:30

Zapraszamy tyskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na „Najpiękniejszą witrynę świąteczną”, organizowanym przez Urząd Miasta Tychy.

Czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, to siła płynąca z tradycji, ukryta również w symbolach, otaczających nas kolorach, świątecznych ozdobach i przepięknych iluminacjach. W przestrzeni miasta pojawiają się świąteczne choinki i dekoracje świetlne, to również okazja by świąteczne witryny w prowadzonych przez przedsiębiorców sklepach, punktach usługowych, warsztatach, kawiarniach wyglądały jeszcze piękniej. 

Celem konkursu jest zachęcenie przedsiębiorców do większej dbałości o estetykę ich witryn. Promocja pomysłowości i kreatywności oraz rozwiązań, które przyczynią się do większej troski o przestrzeń i pozytywie wpłyną na wizerunek miasta.

Zachęcamy przedsiębiorców i rzemieślników, którzy prowadzą punkty handlowe lub usługowe w naszym mieście do przystrojenia wystaw sklepowych i witryn, podkreślających wyjątkowość i charakter Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

W konkursie mogą wziąć udział mikro, mali i średni przedsiębiorcy, działający na terenie naszego miasta.  

Zgłoszenie przyjmowane będą od 11 grudnia 2023 r. do 11 stycznia 2024!

Szczegóły konkursu dostępne są w Regulaminie konkursu, aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Dodatkowych informacji udzielą pracownicy Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy, tel. (32) 776 31 03, 776 31 05.

Świąteczne witryny oceni komisja konkursowa w następującym składzie:

Anna Syska ‑ historyczka i popularyzatorka architektury. Zajmuje się dziedzictwem kulturowym województwa śląskiego i zachodniej Małopolski, a zwłaszcza architekturą XX wieku. Autorka licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich, m.in. książki „Spodek w Zenicie. Przewodnik po architekturze lat 1945–1989 w województwie śląskim”. Pracuje jako Miejska Konserwator Zabytków w Tychach. Jest przewodniczącą Miejskiej Komisji ds. Estetyki Przestrzeni Miejskiej w Tychach. Miłośniczka kundli i ceramiki wytwórni Steatyt. Prowadzi popularny profil na Instagramie @to_tylko_architektura

Michał Lorbiecki ‑ urbanista i ekonomista, doktor nauk ekonomicznych i ekspert Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej. Jako pełnomocnik Prezydenta Tychów jest inicjatorem, projektantem i koordynatorem realizacji nowego centrum miasta. Jest też pełnomocnikiem Prezydenta ds. koordynowania i rozwoju przestrzeni publicznej dla ruchu pieszego w mieście Tychy inicjującym rozwiązania ukierunkowane na zrównoważoną mobilność. Jest doświadczonym planistą przestrzennym, praktykiem GIS, partycypacji społecznej i działań rewitalizacyjnych, a także autorem publikacji naukowych. W mediach społecznościowych jest znany jako Urbanomista.

Magdalena Łuka – naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Tychy.

ZARZĄDZENIE NR 0050/409/23 PREZYDENTA MIASTA TYCHY z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na „Najpiękniejszą witrynę świąteczną”>>

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.