21 lipca 2022 8:56

W poniedziałek 25 lipca zapraszamy na warsztaty i debatę ekspercką poświęconą nowemu centrum Tychów. Spotkanie odbędzie się w tyskiej Mediatece i organizowane jest w ramach cyklu Miasta Idei.

W założeniu nowe centrum miasta Tychy to system tętniących życiem przestrzeni publicznych oparty na Osi Zielonej (główni projektanci miasta Hanna Adamczewska-Wejchert i Kazimierz Wejchert oparli kompozycję urbanistyczną nowego miasta na dwóch przecinających się tzw. elementach krystalizujących - Osi Zielonej - północ - południe oraz osi kolejowej wschód-zachód), łączącej północną i południową część miasta, a także odmienionej alei Jana Pawła II, która z tranzytowej arterii zmieni się w miejską ulicę. 

Podczas poniedziałkowych warsztatów z mieszkańcami prowadzący skupią się na wystroju i funkcjach osi zielonej, placu centralnego oraz samej alei Jana Pawła II. Liczba uczestników jest ograniczona, warsztaty rozpoczną się o godzinie 16.30. Prosimy o zgłoszenia pod adresem mejlowym przemyslaw.jedlecki@agora.pl.    

Po warsztatach, w tym samym miejscu, odbędzie się debata ekspercka. Rozpocznie się o godz. 18.15. Wśród gości:

- Andrzej Dziuba, prezydent Tychów,

- Michał Lorbiecki, pełnomocnik ds. rozwoju nowego centrum miasta Tychy,

- Paweł Jaworski, urbanista,

- Wojciech Małecki, architekt

- Magdalena Mike, pełnomocniczka prezydenta Dąbrowy Górniczej ds. organizacji pozarządowych.

Spotkanie jest otwarte i będzie transmitowane w internecie - na FB Wyborcza.pl Katowice oraz na katowice.wyborcza.pl.
 
 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.