7 października 2021 11:49

W ramach trwających konsultacji na os. C, w czwartek 7 października zapraszamy na warsztaty online. Dzięki nim wspólnie z mieszkańcami przygotujemy wytyczne do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

ETAP DIAGNOZY

Konsultacje społeczne na os. C trwają od czerwca br. W pierwszym etapie urzędnicy spotkali się z mieszkańcami i użytkownikami osiedla w dwóch punktach konsultacyjnych zlokalizowanych na Placu Czarnieckiego (24 czerwca) i Placu Marii Curie-Skłodowskiej (1 lipca), w których łącznie przeprowadzono 80 rozmów.

Równolegle, mieszkańcy wypełnili 100 ankiet. Były one dostępne od 7 czerwca do końca lipca na stronie konsultacji www.razemtychy.pl (elektroniczna), MZBM Tychy – ROM III przy ul. Cyganerii 43, Filii Nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach przy ul. Czystej 27 oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy przy Al. Niepodległości 49. Dodatkowo, 29 lipca odbył się spacer badawczy po osiedlu prowadzony przez Annę Syskę – Miejską Konserwatorkę Zabytków w Tychach. 

- Wśród atutów osiedla wymieniano, m.in. ilość zieleni, zabudowę, bliskość infrastruktury komunikacyjnej i sportowo-rekreacyjnej czy dostępność usług publicznych. Wśród kwestii wymagających poprawy znalazła się infrastruktura techniczna, niedostateczna liczba miejsc parkingowych, ale też ich budowa kosztem istniejącej zieleni. Zachęcamy do zapoznania się z opracowaną diagnozą i zapraszamy do dalszych prac – mówi Michał Lorbiecki z Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki w UM Tychy.

ETAP WYPRACOWANIA ROZWIĄZAŃ

We wrześniu odbyły się dwa spotkania w punktach konsultacyjnych - na Placu Skłodowskiej-Curie i Placu Czarnieckiego, podczas których uczestnicy skupili się na wspólnym wypracowaniu rozwiązań i pomysłów dla zidentyfikowanych problemów zaznaczając je na mapie. 

Kolejnym działaniem będzie praca warsztatowa w formule online - 7 października br. 

W godzinach 14.00-17.00 działać będzie punkt konsultacyjny online, który będzie dostępny pod linkiem Zoom (poniżej).

- Uczestnicy mogą dołączyć do spotkania w każdym momencie, podobnie jak miało to miejsce podczas stacjonarnych punktów konsultacyjnych. - mówi Michał Lorbiecki.

Oprócz widoku wideorozmowy do dyspozycji uczestników będzie podgląd tablicy stworzonej na platformie Miro. Jednocześnie warsztat będzie obsługiwany przez dwóch pracowników Referatu Planowania Przestrzennego: moderatora, który będzie przedstawiał zawartość tablicy i rozmawiał z uczestnikami w celu wypracowania nowych pomysłów i rozwiązań problemów oraz drugiej osoby wspierającej sprawną obsługę tablicy przysłuchując się rozmowie i zaznaczając odpowiednio na mapie i przyczepiając karteczki.

Uczestnicy będą mogli rozmawiać głosowo lub na czacie. Poza widocznym obrazem kamery z twarzą osoby moderującej, będzie wyświetlany również ekran z tablicą. Równolegle, każdy będzie mógł przyglądać się całej tablicy we własnym zakresie otwierając powyższy link.

Dane dostępowe do warsztatu online:

Link na platformie Zoom    

Meeting ID: 967 1115 8238  

Passcode: 647314


Konsultacje zakończone zostaną raportem zawierającym wytyczne do planu miejscowego. Zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem po planowaniu przestrzennym, który wyjaśni, o co w takim planie chodzi. 

Koordynatorem konsultacji jest pan Michał Lorbiecki z Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki Urzędu Miasta Tychy (e-mail: urbanistyka@umtychy.pl, tel. 32 776 3701 / 3768)

Prace prowadzone są pod okiem ekspertów z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju oraz Fundacji Stocznia w ramach projektu Przestrzeń dla Partycypacji   .

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.