Miasto

14 września 2021, 12:15:53

Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania przestrzennego Osiedla C weszły w kolejny etap. Czas na - wspólne z mieszkańcami - wypracowanie rozwiązań i pomysłów dla zidentyfikowanych wcześniej problemów.

Panorama - osiedle C. Budynki i osiedlowa zieleń. Autor: Radosław Kaźmierczak

ETAP DIAGNOZY

Konsultacje społeczne na os. C trwają od czerwca br. W pierwszym etapie urzędnicy spotkali się z mieszkańcami i użytkownikami osiedla w dwóch punktach konsultacyjnych zlokalizowanych na Placu Czarnieckiego (24 czerwca) i Placu Marii Curie-Skłodowskiej (1 lipca), w których łącznie przeprowadzono 80 rozmów.

Równolegle, mieszkańcy wypełnili 100 ankiet. Były one dostępne od 7 czerwca do końca lipca na stronie konsultacji www.razemtychy.pl (elektroniczna), MZBM Tychy – ROM III przy ul. Cyganerii 43, Filii Nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach przy ul. Czystej 27 oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy przy Al. Niepodległości 49. Dodatkowo, 29 lipca odbył się spacer badawczy po osiedlu prowadzony przez Annę Syskę – Miejską Konserwatorkę Zabytków w Tychach. 

- WSród atutów osiedla wymieniano, m.in. ilość zieleni, zabudowę, bliskość infrastruktury komunikacyjnej i sportowo-rekreacyjnej czy dostępność usług publicznych. Wśród kwestii wymagających poprawy znalazła się infrastruktura techniczna, niedostateczna liczba miejsc parkingowych, ale też ich budowa kosztem istniejącej zieleni. Zachęcamy do zapoznania się z opracowaną diagnozą i zapraszamy do dalszych prac mówi Michał Lorbiecki z Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki w UM Tychy.

ETAP WYPRACOWANIA ROZWIĄZAŃ

We wrześniu zaplanowano dwa spotkania w punktach konsultacyjnych, a następnie podczas pracy warsztatowej w formule online (informacje wkrótce). Spotkania mają na celu wspólne wypracowanie rozwiązań i pomysłów dla zidentyfikowanych problemów.

  • 16 września godz. 13.30-16.30 - Plac Skłodowskiej-Curie
  • 23 września godz. 13.30-16.30 - Plac Czarnieckiego

Konsultacje zakończone zostaną raportem zawierającym wytyczne do planu miejscowego. Zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem po planowaniu przestrzennym, który wyjaśni, o co w takim planie chodzi. 

Koordynatorem konsultacji jest pan Michał Lorbiecki z Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki Urzędu Miasta Tychy (e-mail: urbanistyka@umtychy.pl, tel. 32 776 3701 / 3768)

Prace prowadzone są pod okiem ekspertów z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju oraz Fundacji Stocznia w ramach projektu Przestrzeń dla Partycypacji .

Załączniki

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

W połowie 2018 roku Urząd Miasta Tychy jako pierwszy urząd miasta w kraju rozpoczął realizację projektu, którego celem było wprowadzenie prostego języka do pism i dokumentów, które urzędnicy kierują do mieszkańców.

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021-2027+ przyjęta

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021-2027+ przyjęta

W czwartek 25 listopada Rada Miasta Tychy przyjęła uchwałą Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych dla miasta Tychy na 2021-2027+.

Konkursy patriotyczne rozstrzygnięte

Konkursy patriotyczne rozstrzygnięte

Dziś (25.11) w Teatrze Małym odbyła się uroczystość podsumowująca dwa, ogólnopolskie konkursy patriotyczne (plastyczny i wokalny).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×