Miasto

14 września 2021, 12:15:53

Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania przestrzennego Osiedla C weszły w kolejny etap. Czas na - wspólne z mieszkańcami - wypracowanie rozwiązań i pomysłów dla zidentyfikowanych wcześniej problemów.

Panorama - osiedle C. Budynki i osiedlowa zieleń. Autor: Radosław Kaźmierczak

ETAP DIAGNOZY

Konsultacje społeczne na os. C trwają od czerwca br. W pierwszym etapie urzędnicy spotkali się z mieszkańcami i użytkownikami osiedla w dwóch punktach konsultacyjnych zlokalizowanych na Placu Czarnieckiego (24 czerwca) i Placu Marii Curie-Skłodowskiej (1 lipca), w których łącznie przeprowadzono 80 rozmów.

Równolegle, mieszkańcy wypełnili 100 ankiet. Były one dostępne od 7 czerwca do końca lipca na stronie konsultacji www.razemtychy.pl (elektroniczna), MZBM Tychy – ROM III przy ul. Cyganerii 43, Filii Nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach przy ul. Czystej 27 oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy przy Al. Niepodległości 49. Dodatkowo, 29 lipca odbył się spacer badawczy po osiedlu prowadzony przez Annę Syskę – Miejską Konserwatorkę Zabytków w Tychach. 

- WSród atutów osiedla wymieniano, m.in. ilość zieleni, zabudowę, bliskość infrastruktury komunikacyjnej i sportowo-rekreacyjnej czy dostępność usług publicznych. Wśród kwestii wymagających poprawy znalazła się infrastruktura techniczna, niedostateczna liczba miejsc parkingowych, ale też ich budowa kosztem istniejącej zieleni. Zachęcamy do zapoznania się z opracowaną diagnozą i zapraszamy do dalszych prac mówi Michał Lorbiecki z Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki w UM Tychy.

ETAP WYPRACOWANIA ROZWIĄZAŃ

We wrześniu zaplanowano dwa spotkania w punktach konsultacyjnych, a następnie podczas pracy warsztatowej w formule online (informacje wkrótce). Spotkania mają na celu wspólne wypracowanie rozwiązań i pomysłów dla zidentyfikowanych problemów.

  • 16 września godz. 13.30-16.30 - Plac Skłodowskiej-Curie
  • 23 września godz. 13.30-16.30 - Plac Czarnieckiego

Konsultacje zakończone zostaną raportem zawierającym wytyczne do planu miejscowego. Zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem po planowaniu przestrzennym, który wyjaśni, o co w takim planie chodzi. 

Koordynatorem konsultacji jest pan Michał Lorbiecki z Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki Urzędu Miasta Tychy (e-mail: urbanistyka@umtychy.pl, tel. 32 776 3701 / 3768)

Prace prowadzone są pod okiem ekspertów z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju oraz Fundacji Stocznia w ramach projektu Przestrzeń dla Partycypacji .

Załączniki

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

"Raport społecznej odpowiedzialności Zarządu Transportu Metropolitalnego za rok 2020" został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do 20 września trwa głosowanie internautów.

Postaw na nogi!

Postaw na nogi!

Postaw na nogi i przyjedź na rolkach, hulajnodze, rowerze lub przyjdź na piechotę 18 września w godzinach od 14:00 do 19:00 do Parku Miejskiego Solidarności w Tychach.

Nowe ławki w Tychach

Nowe ławki w Tychach

Do końca roku w tyskich parkach zamontowanych zostanie 51 nowych ławek. Wymienione zostaną stare ławki na Sublach i w skwerze przy ulicy Dębowej, a w Parku Niedźwiadków pojawią się nowe.

Spisz się w ten weekend

Spisz się w ten weekend

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego pozostały już tylko dwa tygodnie. W najbliższy weekend tyszanie będą mieli kilka okazji, aby spisać się w różnych punktach na terenie miasta.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×