8 grudnia 2020, 9:14:36

Ważne informacje dla mieszkańców biorących udział w projekcie grantowym OZE.

Kominy znajdujące się na jednym z domów jednorodzinnych w Tychach. Autor: Michał Janusiński

W dniu 12 lutego 2021r. nastąpiła aktualizacja Regulaminu naboru i realizacji projektu grantowego, zatwierdzonego Zarządzeniem Prezydenta Miasta Tychy nr   0050/53/21. Zmiana Regulaminu ma na celu doprecyzowanie zapisów w zakresie realizacji projektu oraz wprowadza zmiany wysokości maksymalnego dofinansowania instalacji OZE, zgodnie ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie Projektu grantowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 i przyznanym dofinansowaniem.

Aktualny poziom dofinansowania dotyczy wszystkich wniosków realizowanych w ramach projektu. Na wysokość przyznanego grantu nie ma wpływu data wystawienia oferty cenowej przez Wykonawcę. Zmiana dotyczy również niektórych załączników do Regulaminu m. in.: wzoru zapytania ofertowego, oferty wykonawcy oraz wniosku  o udzielenie grantu. Złożone Państwu przez Wykonawców oferty cenowe, na dotychczasowych drukach, zachowują ważność. Zwracamy uwagę, aby wnioski o udzielenie grantu były przez Państwa składane na aktualnie obowiązującym wzorze.

WYNIKI NABORU UZUPEŁNIAJĄCEGO DO PROGRAMU OZE>>

OBSŁUGA GRANTOBIORCÓW

Operatorem programu grantowego została firma ATsys.pl Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Katowicach przy ul. Lompy 7/3, wybrana w drodze przetargu nieograniczonego. Zadaniem operatora będzie koordynacja, nadzór i kontrola prawidłowej realizacji projektu w imieniu Gminy Miasta Tychy, na podstawie podpisanej umowy oraz udzielonego pełnomocnictwa (m.in. weryfikacja wniosków o udzielenie grantu, podpisywaniu umów z mieszkańcami, odbiory instalacji itp). Operator odpowiedzialny będzie również za współpracę z mieszkańcami miasta oraz Wykonawcami biorącymi udział w projekcie.

W związku z powyższym, od dnia 26 kwietnia 2021 r. wznowiona zostaje działalność Punktu Obsługi Grantobiorców, zlokalizowanego przy ulicy Barona 30, pokój nr 325 (II piętro).

Punkt Obsługi Grantobiorców czynny będzie cztery razy w tygodniu:

  • poniedziałek - w godz. od 8:00 do 16:00

  • wtorek - w godz. od 8:00 do 16:00

  • środa - w godz. od 8:00 do 16:00

  • czwartek - w godz. od 9:00 do 17:00

Wszelkie sprawy związane z realizacją projektu prosimy omawiać z operatorem poprzez kontakt:

1. telefoniczny:

tel. 721-747-447

tel. 885-557-575

2. mailowy: tychy@niskaemisja.pl

Jednocześnie informujemy, iż w związku z istniejącym zagrożeniem epidemicznym, związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo, wskazany jest kontakt telefoniczny lub mailowy. Wizyty możliwe są po wcześniejszym umówieniu mailowym bądź telefonicznym.

Z mieszkańcami skierowanymi do podpisania umowy, zainteresowanych złożeniem wniosków o udzielenie lub wypłatę dotacji i odbiorów inwestycji Operator będzie kontaktował się indywidualnie i umawiał sposób, który zapewni zachowanie zasad bezpieczeństwa w trakcie wizyty w Punkcie Obsługi Grantobiorców.

Bieżące aktualności dla mieszkańców i wykonawców dostępne są na stronie Operatora.   
Dokumenty w wersji czarno-białej dostępne są na stronie Operatora.  

Powrót na stronę OZE w Tychach

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×