Ważne informacje dla mieszkańców biorących udział w projekcie grantowym OZE.

TRZECI NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY>>

WYNIKI II NABORU UZUPEŁNIAJĄCEGO - ZAKOŃCZONEGO>>

W dniu 12 lutego 2021r. nastąpiła aktualizacja Regulaminu naboru i realizacji projektu grantowego, zatwierdzonego Zarządzeniem Prezydenta Miasta Tychy nr   0050/53/21. Zmiana Regulaminu ma na celu doprecyzowanie zapisów w zakresie realizacji projektu oraz wprowadza zmiany wysokości maksymalnego dofinansowania instalacji OZE, zgodnie ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie Projektu grantowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 i przyznanym dofinansowaniem.

Aktualny poziom dofinansowania dotyczy wszystkich wniosków realizowanych w ramach projektu. Na wysokość przyznanego grantu nie ma wpływu data wystawienia oferty cenowej przez Wykonawcę. Zmiana dotyczy również niektórych załączników do Regulaminu m. in.: wzoru zapytania ofertowego, oferty wykonawcy oraz wniosku  o udzielenie grantu. Złożone Państwu przez Wykonawców oferty cenowe, na dotychczasowych drukach, zachowują ważność. Zwracamy uwagę, aby wnioski o udzielenie grantu były przez Państwa składane na aktualnie obowiązującym wzorze.

WYNIKI I NABORU UZUPEŁNIAJĄCEGO DO PROGRAMU OZE - ZAKOŃCZONEGO>>

OBSŁUGA GRANTOBIORCÓW

Operatorem programu grantowego została firma ATsys.pl Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Katowicach przy ul. Lompy 7/3, wybrana w drodze przetargu nieograniczonego. Zadaniem operatora będzie koordynacja, nadzór i kontrola prawidłowej realizacji projektu w imieniu Gminy Miasta Tychy, na podstawie podpisanej umowy oraz udzielonego pełnomocnictwa (m.in. weryfikacja wniosków o udzielenie grantu, podpisywaniu umów z mieszkańcami, odbiory instalacji itp). Operator odpowiedzialny będzie również za współpracę z mieszkańcami miasta oraz Wykonawcami biorącymi udział w projekcie.

Z mieszkańcami skierowanymi do podpisania umowy, zainteresowanych złożeniem wniosków o udzielenie lub wypłatę dotacji i odbiorów inwestycji Operator będzie kontaktował się indywidualnie i umawiał sposób, który zapewni zachowanie zasad bezpieczeństwa w trakcie wizyty w Punkcie Obsługi Grantobiorców.

Bieżące aktualności dla mieszkańców i wykonawców dostępne są na stronie Operatora.   
Dokumenty w wersji czarno-białej dostępne są na stronie Operatora.  

Powrót na stronę OZE w Tychach

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.