Miasto

23 listopada 2020, 14:0:25

E-administracja w okresie pandemii staje się coraz bardziej popularna. Zwłaszcza, że katalog spraw, które można dziś załatwić drogą elektroniczną w niemal każdej publicznej instytucji stale się poszerza.

Zdjęcie przestawiające zarys siedzącej przy biurku postaci, w tle otwarty laptop

To bardzo wygodna forma kontaktu z urzędem – pozwala na szybkie i w pełni bezpieczne załatwianie spraw bez wychodzenia z domu. Tyski magistrat chce poznać opinię na temat elektronicznych usług świadczonych przez urząd miasta i zachęca do wypełnienia specjalnej ankiety dotyczącej realizacji e-usług w Urzędzie Miasta Tychy.

Ankieta składa się z 17 pytań i jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta Tychy.

- Chcielibyśmy poznać Państwa opinię na temat elektronicznych usług świadczonych przez nasz urząd. Zachęcamy do jej wypełnienia. Państwa opinie mogą nam pomóc w doskonaleniu naszych e-usług – mówi Aneta Luboń – Stysiak –Sekretarz Urzędu Miasta Tychy.

Z analizy danych z ostatnich miesięcy wynika, że liczba wniosków składanych elektroniczne do magistratu znacznie wzrosła, w przypadku niektórych spraw nawet o ponad 70 %. To w dużej mierze efekt pandemii koronawirusa, ale z roku na rok mieszkańcy miast coraz chętniej korzystają z tej formy kontaktu z urzędami.

W Tychach sprawy urzędowe oprócz osobistej wizyty w urzędzie, klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl.

 

Wracają sezonowe lodowiska

Wracają sezonowe lodowiska

4 grudnia roku o 8:00 uruchomione zostaną bezpłatne ogólnodostępne lodowiska sezonowe w Tychach. W tym roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany oraz przy ulicy Brzozowej.

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – Laboratorium AI”. To właśnie Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży.

Tyski Społecznik Roku 2021

Tyski Społecznik Roku 2021

1 grudnia podczas gali zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej wręczono nagrody Tyski Społecznik Roku 2021.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×