Kultura

Konkurs fotografii prasowej Tychy Press Photo 2016

11.01.16

Trzy tysiące złotych to pula nagród w kolejnej edycji konkursu fotografii prasowej Tychy Press Photo, wzorowanym na słynnym World Press Photo. Zdjęcia przyjmowane są do 13 stycznia br.

Orszak Trzech Króli w Tychach

31.12.15

Już po raz czwarty przez Tychy przejdzie Orszaku Trzech Króli. To największe uliczne jasełka, które na stałe weszły już do kalendarza imprez w naszym mieście. 6 stycznia 2016 roku orszaki pojawią… się™ na ulicach już nie tylko polskich miast ale na całym świecie.

XXV Tyskie Wieczory Kolędowe

28.12.15

Zapraszamy na jubileuszową XXV edycję Tyskich Wieczorów Kolędowych. Spotkania dedykowane pamięci inicjatora i wieloletniego dyrektora artystycznego wydarzenia, Janusza Muszyńskiego, odbędą się 9-16 stycznia 2016 r.

Miasto Literatury i Literacki Trolejbus, czyli „TY CHYba czytasz? Bookcrossing po tysku”

18.11.15

Zapraszamy do Miasta Literatury - rodzinnej gry terenowej, która odbędzie się 21 listopada oraz Literackiego Trolejbusu - to nowa odsłona miejskiej kampanii bookcrossingowej "TY CHYba czytasz?".

"Lot nad kukułczym gniazdem" - premiera w Teatrze Małym

05.11.15

Teatr HoM oraz Teatr Mały serdecznie zapraszają na premierę spektaklu „Lot nad kukułczym gniazdem”, która odbędzie się 7 listopada. Jest to autorska adaptacja powieści Kena Kesseya w konwencji teatru pantomimy oraz teatru plastycznego.

Głosuj na najciekawszy projekt w ramach TBK

26.10.15

Do 30 października trwa drugi etap Tyskiego Banku Kultury. To ten moment, kiedy MCK w Tychach przekazuje pałeczkę mieszkańcom miasta i to oni, głosując na najciekawszy ich zdaniem projekt, wybiorą inicjatywę, która zostanie zrealizowana w ramach TBK.

Zmiany organizacyjne w sieci MBP Tychy

12.10.15

W związku ze zmianami organizacyjnymi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi Biblioteki centralnej i oddziałów.

Tychy od A do Z - pokaz zdjęć i wystawa

12.10.15

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na finał projektu "Tychy od A do Z". 15 października o godz. 18:30 w Pasażu Kultury Andromeda odbędzie się pokaz slajdów i wernisaż wystawy zdjęć wykonanych podczas dwóch spacerów fotograficznych po Tychach.

XII Tyskie Dni Literatury

28.09.15

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza na XII Tyskie Dni Literatury, które odbędą się 3-10 października br. Na imprezę zaproszono ludzi pióra, znanych, lubianych, poczytnych ale także tych, którzy wypełniają inne przestrzenie kultury skierowanej do wszystkich pokoleń odbiorców.

"Dziadek z Wehrmachtu" - wystawa w Muzeum Miejskim w Tychach

22.09.15

"Dziadek z Wehrmachtu. Doświadczenie zapisane w pamięci" to tytuł wystawy, która zostanie otwarta 30 września o godz. 17 w Starym Magistracie (pl. Wolności 1). Potrwa do 14 listopada.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×