Kultura

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne wydało książkę "Stare Tychy. Fotografie"

21.11.16

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne wydało książkę "Stare Tychy. Fotografie". Oficjalna premiera odbyła się 17 listopada. Od 18 listopada książka jest bezpłatnie dostępna także on-line.

„Na czworakach” – spektakl Teatru Polonia

24.10.16

W piątek, 28 października br., o godz. 18.30 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Teatru Konesera. Tym razem na deskach Teatru Małego wystąpi Teatr Polonia z Warszawy ze sztuką Tadeusza Różewicza „Na czworakach”.

Akcja „TY CHYba pamiętasz?... czyli Tyskie Historie oczami mieszkańców”

18.10.16

Od kilku lat w Tychach trwa akcja "TY CHYba czytasz? Bookcrossing po tysku" promująca książki i czytelnictwo. W tym roku organizatorzy postanowili dołączyć do niej aspekt integracji międzypokoleniowej. W tym celu powstał projekt "Ty CHYba pamiętasz?... czyli Tyskie Historie oczami mieszkańców".

Biblioteka informuje

18.10.16

W związku z licznymi telefonami Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach informuje, że bezpłatne seanse bajkowe dla dzieci pn. "Bajkoteka", jak również bezpłatne seanse filmowe dla dorosłych pn. "Sztuka X Muzy" są stałymi punktami oferty biblioteki.

Premiera książki "Czytanie na drugie śniadanie"

13.10.16

Cztery tyskie artystki: Agnieszka Kijas, Bronisława Sibiga, Izabela Ptak-Marczewska oraz Małgorzata Anna Bobak, postanowiły połączyć siły i stworzyć wspólnie książkę, która ucieszy zarówno dzieci jak i ich rodziców.

XVI Śląska Jesień Gitarowa

10.10.16

Od 16 do 22 października w Tychach odbywać się XVI Międzynarodowy Festiwal „Śląska Jesień Gitarowa” i Konkurs Gitarowy im. Jana Edmunda Jurkowskiego. W czasie tegorocznej edycji wszystkie koncerty w ramach festiwalu będą odbywały się w nowoczesnej sali koncertowej Mediateki.

Tychy na Śląskich Targach Książki

26.09.16

W piątek, 30 września w Katowicach rozpoczynają się trzydniowe Śląskie Targi Książki. W gronie wielu wystawców swoje stoisko będą miały także Tychy. Wśród naszych wystawców pod egidą Urzędu Miasta Tychy znajdą się tyskie instytucje kultury: Muzeum Miejskie, Teatr Mały, Miejska Biblioteka Publiczna.

7. Metropolitalna Noc Teatrów

19.09.16

Zapraszamy 24 września br. na 7. Metropolitalną Noc Teatrów w Teatrze Małym, podczas której zostanie zainaugurowany nowy sezon teatralny 2016/2017.

Wypowiedz się w sprawie „Strategii rozwoju kultury w mieście Tychy”

16.09.16

W czerwcu br. podjęto prace nad sformułowaniem "Strategii rozwoju kultury w mieście Tychy 2017-2020 +". Głównym jej celem jest wzmocnienie pozycji kultury w mieście i lepsze dostosowanie oferty do oczekiwań mieszkańców.

Tychy Light & Sound Festival

13.09.16

Już w najbliższą sobotę (17.09.) zapraszamy na I edycję Tychy Light & Sound Festival – wydarzenie, będące rozwinięciem idei Festiwalu Mappingu 3D. Festiwal nowych technologii, sztuk wizualnych i muzyki elektronicznej odbędzie się na terenie Browaru Obywatelskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×