Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna w Mediatece już otwarta

01.04.16

Od dzisiaj Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach kontynuuje swoją działalność w nowej siedzibie.

Muzeum poszukuje modelek

30.03.16

Jeśli chcesz wziąć udział w sesji zdjęciowej prezentującej stroje ludowe, zgłoś się do Muzeum Miejskiego w Tychach!

Festiwal "Kino BESTajemnic" 2016

29.03.16

Od 1-3 i od 8-10 kwietnia w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach odbędzie się 7. edycja BEST Festiwalu Filmowego. Siódma edycja BEST Festiwalu Filmowego „Kino BESTajemnic” to kolejne spotkanie z kinem uznanym przez krytykę, o międzykulturowym przesłaniu, pokazującym koloryt lokalny danego kraju.

Premiera spektaklu „Wiara, Nadzieja, Miłość”

17.03.16

W sobotę, 19 marca, o godz. 18.30 w Teatrze Małym odbędzie się premiera autorskiego spektaklu Andrzeja Marii Marczewskiego pt. "Wiara, Nadzieja, Miłość".

Z Tyszkiem i Alą na tyskich ścieżkach

02.03.16

Skąd się wzięła nazwa Tychy, co gra w herbie miasta, czy w Tychach mieszkał książę oraz dokąd płyną tyskie potoki. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także łamigłówki i grę planszową znaleźć można w książce dla najmłodszych, którą właśnie wydał Urząd Miasta w Tychach.

Tymczasowa czytelnia prasy w Mediatece już otwarta

01.03.16

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza od 1 marca 2016 r. do tymczasowej czytelni prasy bieżącej w Mediatece przy al. Piłsudskiego 16.

Konkurs fotograficzny "W Tychach jest pięknie"

18.02.16

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach Filia nr 13 organizuje IX edycję konkursu fotograficznego „W Tychach jest pięknie" - tym razem pod hasłem „Urodziny ze smakiem”.

Wernisaż Tychy Press Photo 2016

10.02.16

Radosław Kaźmierczak, Alicja Plewnia, Artur Pławski i Mateusz Przybyła laureatami tegorocznego konkursu Tychy Press Photo. Kto zdobył jaką nagrodę i w jakiej kategorii – tego dowiemy się jednak dopiero podczas wernisażu.

Biblioteka w Bramie Słońca zmienia lokalizację

02.02.16

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach informuje, że Filia nr 13, która dotychczas mieściła się w Bramie Słońca, ponownie otwiera swoje podwoje. Tym razem w zupełnie nowym miejscu. W nowej odsłonie, ze świeżymi pomysłami i wielkimi planami czeka na wszystkich mieszkańców przy al. Niepodległości 110

Pomóż stworzyć tyski słownik biograficzny

15.01.16

Muzeum Miejskie w Tychach rozpoczęło prace nad powstaniem tyskiego słownika biograficznego. Wszystkich tyszan interesujących się historią miasta, posiadających informacje na temat postaci ważnych dla Tychów, których losy z upływem lat zostały zapomniane, zachęcam do współtworzenia tej publikacji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×