Kultura

„Na czworakach” – spektakl Teatru Polonia

24.10.16

W piątek, 28 października br., o godz. 18.30 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Teatru Konesera. Tym razem na deskach Teatru Małego wystąpi Teatr Polonia z Warszawy ze sztuką Tadeusza Różewicza „Na czworakach”.

Akcja „TY CHYba pamiętasz?... czyli Tyskie Historie oczami mieszkańców”

18.10.16

Od kilku lat w Tychach trwa akcja "TY CHYba czytasz? Bookcrossing po tysku" promująca książki i czytelnictwo. W tym roku organizatorzy postanowili dołączyć do niej aspekt integracji międzypokoleniowej. W tym celu powstał projekt "Ty CHYba pamiętasz?... czyli Tyskie Historie oczami mieszkańców".

Biblioteka informuje

18.10.16

W związku z licznymi telefonami Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach informuje, że bezpłatne seanse bajkowe dla dzieci pn. "Bajkoteka", jak również bezpłatne seanse filmowe dla dorosłych pn. "Sztuka X Muzy" są stałymi punktami oferty biblioteki.

Premiera książki "Czytanie na drugie śniadanie"

13.10.16

Cztery tyskie artystki: Agnieszka Kijas, Bronisława Sibiga, Izabela Ptak-Marczewska oraz Małgorzata Anna Bobak, postanowiły połączyć siły i stworzyć wspólnie książkę, która ucieszy zarówno dzieci jak i ich rodziców.

XVI Śląska Jesień Gitarowa

10.10.16

Od 16 do 22 października w Tychach odbywać się XVI Międzynarodowy Festiwal „Śląska Jesień Gitarowa” i Konkurs Gitarowy im. Jana Edmunda Jurkowskiego. W czasie tegorocznej edycji wszystkie koncerty w ramach festiwalu będą odbywały się w nowoczesnej sali koncertowej Mediateki.

Tychy na Śląskich Targach Książki

26.09.16

W piątek, 30 września w Katowicach rozpoczynają się trzydniowe Śląskie Targi Książki. W gronie wielu wystawców swoje stoisko będą miały także Tychy. Wśród naszych wystawców pod egidą Urzędu Miasta Tychy znajdą się tyskie instytucje kultury: Muzeum Miejskie, Teatr Mały, Miejska Biblioteka Publiczna.

7. Metropolitalna Noc Teatrów

19.09.16

Zapraszamy 24 września br. na 7. Metropolitalną Noc Teatrów w Teatrze Małym, podczas której zostanie zainaugurowany nowy sezon teatralny 2016/2017.

Wypowiedz się w sprawie „Strategii rozwoju kultury w mieście Tychy”

16.09.16

W czerwcu br. podjęto prace nad sformułowaniem "Strategii rozwoju kultury w mieście Tychy 2017-2020 +". Głównym jej celem jest wzmocnienie pozycji kultury w mieście i lepsze dostosowanie oferty do oczekiwań mieszkańców.

Tychy Light & Sound Festival

13.09.16

Już w najbliższą sobotę (17.09.) zapraszamy na I edycję Tychy Light & Sound Festival – wydarzenie, będące rozwinięciem idei Festiwalu Mappingu 3D. Festiwal nowych technologii, sztuk wizualnych i muzyki elektronicznej odbędzie się na terenie Browaru Obywatelskiego.

Orkiestra AUKSO zainaugurowała drugi sezon artystyczny

06.09.16

W sobotę, 3 września, rozpoczął się drugi sezon koncertowy pod patronatem AUKSO - Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×