19 stycznia 2011 10:33

Zapraszamy na kolejną odsłonę trwającej Akcji Sztuki Nowe. W czwartek, 20 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się dyskusja panelowa połączona z wernisażem Oka-leczenie - Liberatura. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.

Dyskusja panelowa i wystawa poświęcone będą książce Liberackiej – Zenon Fajfer, Katarzyna Bazarnik, Krzysztof Siwczyk, Maciej Melecki. Książka Liberacka jest wydawnictwem, w którym rysunek, bądź niezadrukowana powierzchnia kartki mają walor stylistycznej metafory, są pełnoprawnym środkiem stylistycznym.


Ideę samej liberatury podał w eseju-manifeście w 1999 r. Zenon Fajfer („ Liberatura. Aneks do słownika terminów literackich" opublikowany na łamach „Dekady Literackiej"). Za pierwszą książkę określaną mianem liberatury uznaje się opublikowany w 2000 r. trójksiąg „Oka-leczenie" Zenona Fajfera i Katarzyny Bazarnik.


Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 8 (centrala) przy ul. Wyszyńskiego 27.


Więcej informacji na stronie Akcji Sztuki Nowe.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.