7 stycznia 2011 14:37

Przegląd filmowy i otwarcie wystawy Signum Temporis – to kolejne dwa wydarzenia kulturalne w Tychach, które zostały zorganizowane w ramach projektu Akcja Sztuki Nowe.

Przegląd filmowy odbędzie się 9 stycznia o 13.00 w tyskim Skupie Kultury (ul. Wyszyńskiego 32). Poprzez film montażowy i sztukę video widzowie będą mogli prześledzić drogę twórców filmu z kina do galerii sztuki, a artystów z galerii sztuki do kina. Pokazowi będzie towarzyszyć dyskusja.  

Natomiast w poniedziałek (10 I) Akcja Sztuki Nowe rozgości się w Muzeum Miejskim z wystawą Signum Temporis – Klasycy Nowoczesności. Wernisaż o 18.00. Wystawę będzie można zwiedzać do 31 stycznia. Zostaną na niej zaprezentowane wybitne dzieła polskiej sztuki nowoczesnej, prace artystów znanych nie tylko w kraju, ale także szeroko poza jego granicami. Ekspozycja połączy dzieła sztuki najnowszej z dziełami klasyków awangardy udostępnionymi przez Muzeum Śląskie w Katowicach, krakowską Cricotekę i inne kolekcje sztuki współczesnej. Będzie można zobaczyć min. pracę video „KrewPoety” Lecha Majewskiego i obrazy Jacka Rykały.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.