7 stycznia 2011 13:25

XX Tyskie Wieczory Kolędowe rozpoczną się już w najbliższych weekend. Tym razem będzie można wysłuchać kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu m.in. Aleksandry Szwed, artystów z Piwnicy pod Baranami i góralskiego zespołu Trebunie Tutki.

Tyskie Wieczory Kolędowe już po raz dwudziesty! Festiwal rozpocznie się 8 stycznia konkursem chórów. Pierwszy raz Wieczory wyjdą w plener – koncert God’s Property i Oli Szwed odbędzie się na placu Baczyńskiego.

Podczas jubileuszowych Tyskich Wieczorów Kolędowych wystąpią tacy artyści jak zespół Piwnicy pod Baranami czy Trebunie Tutki. Będzie można wysłuchać kolęd w wykonaniu Orkiestry Zbigniewa Krótkiego, a także chóru parafii ewangelicko-augsburskiej w Wiśle.

Koncerty będą organizowane głównie w tyskich kościołach. Wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy program poniżej, a także w kalendarium i na stronie MCK.Tyskie Wieczory Kolędowe zakończą się 15 stycznia. Tradycyjnie koncert finałowy odbędzie się w kościele pw. św. Marii Magdaleny, a jego pierwszą część wypełnią występy laureatów konkursu. W drugiej części, zatytułowanej "Gloria na XX edycję" wystąpią wybitni artyści (tacy jak Sabina Olbrich – sopran, Jan Ballarin – tenor, Tadeusz Piszek – baryton, Henryk Botor – organy), chór kameralny i zespół instrumentalny "Pro Arte Ecclesiastica". Całością koncertu dyrygował będzie dyrektor artystyczny Tyskich Wieczorów Kolędowych Janusz Muszyński.

Tyskie Wieczory Kolędowe to wyjątkowe koncerty dla całych rodzin – wykonywane będą kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. To także doskonały pomysł na długie, styczniowe wieczory. Zapraszamy!

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.