10 grudnia 2010 12:07

W związku z utrzymującymi się opadami śniegów, przypominamy, że w mieście od 31 października prowadzona jest "Akcja zima".

Akcja prowadzona jest na podstawie zarządzeń Prezydenta Miasta Tychy nr 833 oraz 834 z 19 października 2010 r., a także Rozporządzenia Wojewody Śląskiego nr 12/09 z 30 grudnia 2009 r. Komunikat do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych wydał też Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

 

W ramach akcji powołano całodobowy Miejski Ośrodek Dyzpozycyjny (MOD) z siedzibą w Teleinformatycznym Centrum Bezpieczeństwa (TCB) przy al. Niepodległości 230 obsługiwany przez służbę dyżurną Straży Miejskiej. MOD jest odpowiedzialny za koordynowanie "Akcji Zima 2010/2011" w Tychach. Przyjmuje zgłoszebnia od mieszkańców pod całodobowym nr tel.: 32 323 24 56 lub nr Straży Miejskiej 986. Zgłoszenia przekazywane są odpowiednim służbom.

 

Nadzór nad prawidłowym utrzymaniem ulic, placów, dróg i innych obiektów należących do gminy sprawuje poprzez własne służby Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Zgłoszenia z terenu miasta są przyjmowane pod nr tel.: 32 - 227 70 06 lub u dyspozytora "Akcji Zima", tel.: 501 464 246.

Wszystkie informacje nt. terenów i obiektów, za które są odpowiedzialny MOD oraz MZUiM, a także zakresu zadań zawarte są w w/w zarządzeniach.

 

Ponadto przypominamy o obowiązku sprawowania nadzoru nad budynkami o powierzchni zabudowy powyżej 200 mkw. obiektami o powierzchni dachów powyżej 100 mkw. W związku z opadami śniegu zagrożenie wzrasta.

 

Apelujemy również do właścicieli, zarządców i administratorów budynków o odśnieżanie chodników przed swoją posesją oraz o usuwanie z dachów, rynien, balkonów zalegającego śniegu, lodu i sopli, które stanowią ogromne zagrożenie zarówno dla samego budynku, jak i dla życia ludzi i zwierząt oraz mienia innych osób.

 

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Tychów o informowanie o obowiązku odśnieżania i usuwania sopli osoby zarządzające lub administrujące budynkami w mieście.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.