7 grudnia 2010 14:30

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta odbyło się zaprzysiężenie Andrzeja Dziuby na Prezydenta Miasta Tychy. Prezydent został wybrany przez Radnych na przedstawiciela miasta w Zgromadzeniu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego i na członka rady nadzorczej w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej SA w Katowicach.

W związku z tym, że wiceprezydenci – Michał Gramatyka i Mieczysław Podmokły – złożyli mandaty radnych, na ich miejsce do Rady Miasta weszli: Karolina Chemicz i Ryszard Cichy.

Zatwierdzono składy osobowe komisji stałych Rady Miasta Tychy. Ich przewodniczącymi zostali:

- Komisja Finansów Publicznych – Radny Jacek Mrozowski
- Komisja Inicjatyw Lokalnych i Ładu Przestrzennego – Radna Anna Czagan-Niedbał
- Komisja Oświaty i Spraw Społecznych – Radny Damian Fierla
- Komisja Porządku Publicznego i Zdrowia – Radna Urszula Paździorek-Pawlik
- Komisja Infrastruktury Miejskiej i Ochrony Środowiska – Radny Sławomir Sobociński
- Komisja Kultury, Sportu i Turystyki – Radny Grzegorz Kołodziejczyk

Na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej wybrano Klaudiusza Slezaka, zastępcą został Henryk Śliwiński, a sekretarzem Ryszard Cichy.  

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.