6 grudnia 2010 12:55

Pierwszy weekend Jarmarku za nami. Na placu Baczyńskiego stanęło 20 domków, a w nich wystawcy, którzy już od piątku oferują krzepiące potrawy, świąteczne ozdoby, bibeloty, biżuterię, artystyczne rękodzieło.

Mimo siarczystego mrozu na jarmarku pojawiły się tłumy zainteresowanych zrobieniem świątecznych zakupów. Przyciągała magiczna atmosfera, występy na scenie, bogata oferta w budkach.

W piątek opady śniegu nie przeszkodziły w oglądaniu występów dzieci z MDK nr 2, Jasełek Teatru Prawdziwego z Bielawy i słuchania koncertu zespołu Kurcbend. W sobotę największą atrakcją, oprócz występów dzieci z MDK nr 1, była defilada i koncert Orkiestry Dętej KWK Staszic oraz fireshow Teatru ArtCircus.

 

W niedzielę w drewnianych domkach zagościli przedstawiciele ośrodków terapeutycznych, szkół integracyjnych, instytucji i organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne w Tychach. To za sprawą TTON-u czyli Targów Twórczości Osób Niepełnosprawnych „W dobrym TTON-ie być Aniołem”. Osoby niepełnosprawne sprzedawały swoje prace, wykonywane niekiedy, jak się okazało, nawet kilka lat. W trakcie TTON-u odbywała się licytacja prac, wszystkie pieniądze zebrane ze sprzedaży i licytacji trafią na konta organizacji, instytucji i szkół zrzeszających osoby niepełnosprawne).

 

W czasie TTON-u tyszanie mieli okazję obejrzeć występy osób niepełnosprawnych oraz dzieciaków ze szkół integracyjnych na scenie. Gościem specjalnym był Sebastian Riedel, który wraz z dziećmi z SP nr 40 grał i śpiewał kolędy. Atrakcją tego dnia było też rzeźbienie anioła w lodzie i karuzela dla dzieci. TTON zakończył występ zespołu Soul Hunters Gospel Choir pod kierownictwem artystki Katarzyny Pumy Piaseckiej.

Poniżej galeria z pierwszych dni Jarmarku Bożonarodzeniowego.

 

Przed nami jeszcze siedem dni Jarmarku. Dziś w godz. 16.00 – 19.00 na plac zawitają Mikołaje, które będą częstować dzieci łakociami.

 

Kolejne występy artystyczne już w sobotę (11 grudnia). Zagra zespół instrumentów dętych Jania Band. Natomiast w niedzielę (12 grudnia) wystąpi Michał Czachowski (gitara flamenco) i Krzysztof Nowakowski (wibrafon).

 

Przez cały czas, do 12 grudnia można robić zakupy w drewnianych domkach. Jest w czym wybierać.

 

Zapraszamy!

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.