3 grudnia 2010 14:45

15 grudnia, w godz. 10.00 – 12.00, w Sali Sesyjnej w Urzędzie Miasta Tychy odbędzie się seminarium pn. „Wolontariat – bezcenny dar”, który zainauguruje europejski Rok Wolontariatu w Tychach.

W czasie seminarium będzie mowa o wolontariacie jako elemencie kształtującym społeczeństwo obywatelskie, społeczno-psychologicznym profilu wolontariusza na przykładzie Hospicjum św. Kaliksta w Tychach, działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu w ZS nr 7. Zaprezentowane zostaną realizowane  w naszym miescie projekty pn. „Akademia Wolontariatu” i „Akademia Aktywności Społecznej”.

Organizatorem seminarium jest Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości w Tychach przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta. Współorganizatorem – Fundacja Internationaler Bund Polska.

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium proszone są o zgłoszenie uczestnictwa do 10 grudnia pod nr telefonu 32 322 03 51, 776 36 36 lub drogą elektroniczną, e-mail: ngo@umtychy.pl

Rok 2011 został ustanowiony przez Radę Unii Europejskiej „Europejskim Rokiem Wolontariatu Propagującego Aktywność Obywatelską". Aktywne uczestnictwo w jego obchodach daje możliwość rozwoju wolontariatu w naszym mieście. Organizowane seminarium to początek działań w tym temacie, które będą realizowane w przyszłym roku w Tychach.

Informacje o seminarium znajdują się również na stronie www.ngo.umtychy.pl oraz w siedzibie Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości przy ul. Barona 30/209 (I piętro).

 

Program seminarium dostępny tutaj.

 

 

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.