10 lipca 2024 7:53

W dniach od 14 do 16 maja uczniowie szkół podstawowych w całej Polsce pisali egzamin ósmoklasisty. Tyscy uczniowie osiągnęli najlepsze wyniki z egzaminu w województwie śląskim z języka polskiego i języka angielskiego. Jeśli chodzi o matematykę młodzi tyszanie uplasowali się na drugim miejscu, tuż za Katowicami.

Do egzaminu ósmoklasisty w Tychach z języka polskiego przystąpiło 517 uczniów, z języka angielskiego - 542, a z matematyki - 518 uczniów.

Z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie wynika, że tyscy uczniowie uzyskali najwyższe średnie wyniki wśród powiatów w województwie śląskim z języka angielskiego i języka polskiego. Średnia w Tychach dla języka angielskiego wyniosła 76,93% (w woj. śląskim: 66,48%, a średnia krajowa: 66%), natomiast średnia dla języka polskiego osiągnięta przez tyszan to 64,61% ( w woj. śląskim: 58%, a średnia krajowa: 61%).

W przypadku egzaminu z matematyki ósmoklasiści z Tychów znaleźli się na drugim miejscu wśród śląskich powiatów - za Katowicami - ze średnią 57,07%, podczas gdy w województwie śląskim było to 49,54%, a średnia krajowa wynosi 52%.  


12 lipca opublikowane zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia przez szkoły ponadpodstawowe. Od tego dnia do 18 lipca kandydaci mają czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki. 19 lipca opublikowane zostaną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego dostępny na stronie Tyskiego Portalu Oświatowego

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.