3 lipca 2024 15:46

Dziś oficjalnie odsłonięto tablicę ronda Fundacji WOŚP w Tychach. W wydarzeniu uczestniczyli prezes i założyciel fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Jurek Owsiak, Maciej Gramatyka - prezydent Tychów, tyscy wolontariusze, radni Rady Miasta Tychy, osoby zaangażowane i wspierające działania Fundacji WOŚP - m.in. gen. Roman Polko, Sebastian Riedel i liczni mieszkańcy.

Nazwa została nadana uchwałą Rady Miasta Tychy w grudniu 2023 roku, dziś uroczyście odsłonięto tablicę przy rondzie.

- W Tychach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest obecna od początku, czego dowodem jest rzesza wolontariuszy tutaj zebranych - mówił Maciej Gramatyka prezydent Tychów podczas dzisiejszego wydarzenia.

- Rondo jest najlepszym pomysłem na nadanie imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bo rondo samo z siebie jest bezkolizyjne - wszystko tu powinno się odbywać płynnie, miło i serdecznie. Dziękuję bardzo, że taka uchwała została podjęta - mówił Jurek Owsiak, prezes Fundacji WOŚP.

– Fundacja przekazała 199 sztuk sprzętu o wartości 3 111 151,69 zł do tyskich placówek. Przypomnę, że podczas 32. Finału WOŚP aż 229 ochotników zgromadziło łącznie 199 198,30 zł. To wspaniały wynik. Bądźcie dumni z tego, że Wasza orkiestra to jesteście Wy i robicie super robotę.

Przed odsłonięciem tablicy Jurek Owsiak złożył autograf na kopii miejskiej tablicy ronda - przedmiot zostanie wystawiony na licytację podczas najbliższego finału WOŚP.

Po uroczystym odsłonięciu tablicy z nazwą, prezes fundacji wraz z tyskimi wolontariuszami i prezydentem Tychów posadzili symboliczne drzewo na skwerze nieopodal ronda. Następnie w towarzystwie m.in. Sebastiana Riedla odwiedził tematyczny trolejbus wystrojony w klimaty Dżemu w ramach akcji „Trolejbusem z bluesem”.  

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.