25 czerwca 2024 10:54

W niedzielę 30 czerwca zapraszamy na wycieczkę "Rowerem od socrealizmu do postmodernizmu". Wycieczka będzie prowadzona w formule gry miejskiej - pozwoli poznać walory architektoniczne oraz infrastrukturę rowerową Tychów. Wydarzenie jest organizowane w ramach święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jest to także ostatnia okazja, by wykręcić kilometry dla Tychów w ramach trwającej rywalizacji Rowerowej Stolicy Polski.

Święto GZM w Tychach

Wycieczka Rowerem od socrealizmu do postmodernizmu rozpocznie się w niedzielę 30 czerwca o godzinie 9.30. 

Będzie to GRA MIEJSKA wykorzystująca istniejący szlak miejski do poznania najciekawszych miejsc i obiektów w mieście. Jest to propozycja samodzielnego poznania Tychów i odkrywania jego tajemnic podczas rozwiązywania zadań w punktach kontrolnych na trasie szlaku. Impreza ma na celu przybliżenie historii budowy nowego miasta Tychy na przestrzeni kilkudziesięciu lat oraz prezentację miasta jako przyjaznego rowerzystom. Zachęca do zapoznania się z opisami przybliżającymi detale architektoniczne odwiedzanych obiektów. Łączy aktywność fizyczną z pozyskiwaniem wiedzy. Odwiedzający będą mieli okazje zobaczyć różne odsłony miasta, od osiedli po tereny zielone. Uczestnicy cały czas biorą udział jadąc rowerami własnymi lub metropolitalnymi.

Miejsce zbiórki: Plac Św. ANNY (os. A)

Finał wycieczki: na Marinie Kajakowej w OW Paprocany.

Dodatkowe informacje: Impreza wymagającą umiejętności poruszania się na rowerze w terenie miejskim, przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Sieć ścieżek rowerowych zapewnia bezpieczne przemieszczanie się po mieście.

Rezerwacje: rezerwacja biletów mailowo na adres: kierunekgzm@umtychy.pl

Skrzynka pocztowa odbierana w godzinach pracy Urzędu Miasta Tychy poniedziałek, wtorek, środa 7:30-15:30, czwartek: 7:30-17:30, piątek 7:30-13:30. Ważne! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Rowerowa Stolica Polski w Tychach

30 czerwca to ostatni dzień trwania rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zachęcamy wszystkich uczestników wycieczki do włączenia aplikacji Aktywne Miasta i kręcenia kilometrów dla Tychów. 

Jak dołączyć do rywalizacji?

1. Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta    (dostępna w sklepie Google Play  oraz App Store):

2. Wybierz miasto, dla którego chcesz zbierać kilometry

3. Przejdź proces rejestracji użytkownika

4. Z menu wybierz   "Rywalizacje"

5. Przejdź do zakładki   "Publiczne"

6. Wybierz "Rowerowa Stolica Polski dla Miast”

7. Z listy rozwijanej trzeba wybrać miasto TYCHY - teraz wybierz grupę z którą się identyfikujesz.

Uwaga: Kilometry można kręcić dla grup rowerowych, dla szkół, instytucji, zakładów pracy, a także dla grupy ogólnej oraz indywidualnie.

Aplikacja ma zasięg globalny, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nieważne czy będzie to wycieczka rekreacyjna, przejażdżka z dziećmi czy droga, którą codziennie pokonujesz do pracy/szkoły. Każdy kilometr się liczy.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji, regulaminu aplikacji i rywalizacji, pozostałych uczestników, a także ranking miast, będzie można znaleźć na stronie internetowej www.rowerowastolicapolski.pl.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.